TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

07 2021

Tężnia za niecały milion?


Grodzisk News


Tężnia za niecały milion? - Grodzisk News


Wiadomo już ile może kosztować budowa tężni solankowej w grodziskim Parku Skarbków. Inwestycja może pochłonąć niecały milion złotych.


reklama Grodzisk mazowiecki

Na początku roku grodziski magistrat nie zamierzał wydać na to zadanie nie więcej niż 700 tys. zł, ale oferty, które spłynęły w poprzednich postępowaniach oscylowały wokół 1 mln zł. Wtedy przetargi anulowano. W połowie lipca ogłoszono kolejny. Tym razem kwotę na to zadanie zwiększono właśnie do miliona złotych. Wczoraj otwarto oferty, a właściwie ofertę, ponieważ zgłosił się tylko jeden chętny – to firma SORTED z Piaseczna, która zażyczyła sobie blisko 933 tys. zł. Jeżeli propozycja spełni wszystkie wymogi formalne wreszcie uda się wybrać wykonawcę i inwestycje będzie mogła zostać zrealizowana.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. Tężnia ma zostać wybudowana w północnej części parku, tak aby możliwe było dojście od ulicy Bartniaka. Zgodnie z projektem, tężnia, która ma się pojawić w Grodzisku będzie drewnianym, zadaszonym budynkiem o wysokości ośmiu metrów i kubaturze ponad 920 metrów sześciennych. Obiekt ma być wyposażony w instalację do obiegu solanki, a także oświetlenie terenu wokół niego. Ponadto wykonawca wybuduje alejki, oświetlenie i zagospodaruje przyległy teren. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci, czy stojaków na rowery.

Kiedy można spodziewać się realizacji inwestycji? Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę, to tężnia powinna być gotowa w 240 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Tężnia solankowa w Grodzisku jest pilnie i niezwykle potrzebna. Przede wszystkim z tego powodu, że inne gminy, nawet takie biedne jak Kaski już tężnie mają od wielu lat. Tężnia solankowa, a nawet cała kopalnia soli jak w Wieliczce, jest potrzebna w Grodzisku choćby z tego powodu, że jakość powietrza jest zła, że pojazdy na ulicach stoją w korkach i emitują trujące związki, że miasto jest nieprzejezdne, więc spaliny są na okrągło. Ponadto Gmina powinna zafundować każdemu mieszkańcowi i każdemu obywatelowi wjeżdżającemu na teren gminy maskę przeciwgazową.

Becia
29-07-2021 12:17

jakieś głupoty, żeby dojść od ulicy Bartniaka...dla kogo ta tężnia???

Sebastian
29-07-2021 13:55

Zbudujmy potężna TĘŻNIE, a w zimie niech dalej mieszkańcy palą "zdrowym" węglem :)

Adam
29-07-2021 14:22

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.