TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

10 2023

Tężnia w Brwinowie jeszcze w tym roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.pl1 - Grodzisk News


Jeszcze w tym roku ma być gotowa tężnia solankowa w Brwinowie. Powstanie na terenie przylegającym do zachodniej części miejskiego parku.


Obiekt powstanie w pobliżu wyjścia z parku od ul. Sochaczewskiej. – Wybrana lokalizacja nie jest przypadkowa. Działka, na której powstanie obiekt, znajduje się na skraju parku miejskiego, w pobliżu istniejących alejek parkowych. Tężnia uatrakcyjni przestrzeń  wypoczynkową i stanie się kolejnym ogólnodostępnym miejscem, gdzie będzie można odpocząć wśród zieleni i ciszy – informuje Urząd Gminy Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tężnia będzie wykonana z drewna świerkowego, a jej wypełnienie będą stanowiły ciasno ułożone gałązki tarniny, po których od góry będzie spływała solanka. Roztwór będzie się rozbijał o gałązki tworząc mgiełkę, a dzięki zawartości jodu i innych mikroelementów w solance powietrze stanie się mocno nawilżone i nasycone cennymi mikroelementami, a oddychanie nim korzystnie wpłynie na górne drogi oddechowe.

Ta inwestycja to nie tylko budowa samej tężni, ale też aranżacja terenu dookoła niej. Zostanie on utwardzony kostką granitową, dookoła powstanie 10 ławek. Nie zabraknie koszy na śmieci. Gdy wszystkie prace się zakończą mają zostać posiane trawniki i wykonane nasadzenia.

Gmina Brwinów otrzymała blisko 200 tys. zł dotacji z Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę tężni. Całkowity koszt zamknie się w kwocie 285 tys. zł.

Obiekt ma być gotowy najpóźniej w grudniu tego roku.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.