TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

06 2022

Tak działa specjalistyczny samochód do czyszczenia kanalizacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ZWiK Grodzisk Maz.Tak działa specjalistyczny samochód do czyszczenia kanalizacji - Grodzisk News


Od kilku lat w służbie grodziskiego zakładu wodociągów i kanalizacji działa specjalistyczny samochód marki Kaiser, który służy do czyszczenia kanalizacji. Jak działa pojazd? Dlaczego jest tak potrzebny i co dają nowe technologie, które oferuje? Sprawdzamy.


– Eksploatowana przez nas sieć kanalizacyjna wymaga właściwej obsługi i konserwacji z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, w tym okresowego czyszczenia, a także usuwania metodą hydrodynamiczną zatorów, tłuszczy i osadów. Specjalistyczny pojazd rozwiązał problem mobilności i niezawodności reakcji naszych brygad na zgłoszenia awarii. Samochód posiada zabudowę przystosowaną do ciśnieniowego czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej – wyjaśniają wodociągowcy ZWiK-u.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Nowe auto, to również nowa technologia! Pojazd wyposażony jest w system jednostopniowego odzysku wody o pracy ciągłej, z możliwością zasysania nieczystości do zbiornika oraz usuwania metodą hydrodynamiczną zanieczyszczeń i osadów z kanałów, studni oraz przepompowni. Dzięki funkcji „odzyskiwania wody” , auto filtruje wysysane ścieki, a odzyskaną w ten sposób wodę wykorzystuje do płukania kanałów. Zastosowanie systemu ciągłego odzysku wody z układem filtrowania umożliwia pracę samochodu przez długi okres, bez konieczności uzupełniania wody czystej – dodają.

Jak podkreśla ZWiK, korzystanie z auta pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji i zmniejszyć zużycie wody, powoduje mniejsze zanieczyszczenie atmosfery niż wóz starego typu. Minimalizuje też koszty przemieszczania się pojazdu – w procesie czyszczenia, zbiornik napełniany jest osadem częściowo odwodnionym, a zawracana woda jest ponownie wykorzystywana do dalszej pracy przy czyszczeniu i płukaniu sieci. Pojazd jest cichy przystosowany do pracy przy bardzo niskich temperaturach.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

W da się tym wypłukać peezelowskie złogi?

wąsaty sympatyk peezelu
29-06-2022 12:37
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.