TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

06 2022

Tak działa specjalistyczny samochód do czyszczenia kanalizacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ZWiK Grodzisk Maz.Tak działa specjalistyczny samochód do czyszczenia kanalizacji - Grodzisk News


Od kilku lat w służbie grodziskiego zakładu wodociągów i kanalizacji działa specjalistyczny samochód marki Kaiser, który służy do czyszczenia kanalizacji. Jak działa pojazd? Dlaczego jest tak potrzebny i co dają nowe technologie, które oferuje? Sprawdzamy.


– Eksploatowana przez nas sieć kanalizacyjna wymaga właściwej obsługi i konserwacji z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, w tym okresowego czyszczenia, a także usuwania metodą hydrodynamiczną zatorów, tłuszczy i osadów. Specjalistyczny pojazd rozwiązał problem mobilności i niezawodności reakcji naszych brygad na zgłoszenia awarii. Samochód posiada zabudowę przystosowaną do ciśnieniowego czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej – wyjaśniają wodociągowcy ZWiK-u.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Nowe auto, to również nowa technologia! Pojazd wyposażony jest w system jednostopniowego odzysku wody o pracy ciągłej, z możliwością zasysania nieczystości do zbiornika oraz usuwania metodą hydrodynamiczną zanieczyszczeń i osadów z kanałów, studni oraz przepompowni. Dzięki funkcji „odzyskiwania wody” , auto filtruje wysysane ścieki, a odzyskaną w ten sposób wodę wykorzystuje do płukania kanałów. Zastosowanie systemu ciągłego odzysku wody z układem filtrowania umożliwia pracę samochodu przez długi okres, bez konieczności uzupełniania wody czystej – dodają.

Jak podkreśla ZWiK, korzystanie z auta pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji i zmniejszyć zużycie wody, powoduje mniejsze zanieczyszczenie atmosfery niż wóz starego typu. Minimalizuje też koszty przemieszczania się pojazdu – w procesie czyszczenia, zbiornik napełniany jest osadem częściowo odwodnionym, a zawracana woda jest ponownie wykorzystywana do dalszej pracy przy czyszczeniu i płukaniu sieci. Pojazd jest cichy przystosowany do pracy przy bardzo niskich temperaturach.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.