25 09 2020

Środki ochrony dla uczniów od gminy. Bawełniane maseczki

25.09.2020, godz.: 19:47
Środki ochrony dla uczniów od gminy. Bawełniane maseczki
fot. zabiawola.pl

W Żabiej Woli decyzją wójta przekazano maseczki bawełniane dla każdego ucznia tamtejszej szkoły podstawowej. Maseczki są wielokrotnego użytku i w zamyśle urzędników mogą stanowić alternatywny środek ochronny obok tych zapewnianych dzieciom przez rodziców.

– W miarę możliwości lokalowych i organizacyjnych, Dyrektorzy wprowadzili organizację pracy szkoły i jej koordynację, która umożliwia zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły i ogranicza gromadzenie się uczniów (np. różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku, osobne wejścia do szkoły) oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia – informuje żabiowolski magsitrat.

– Ponadto obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Maseczki są stosowane w przypadku niemożności zachowania dystansu np. w czasie przerw w miejscach wspólnie użytkowanych – przypomina.

Dodaje zarazem, iż maseczki należy prać w 60 stopniach Celsjusza, a ich skład materiałowy to w 94 proc. bawełna, zaś w sześciu – elastan.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.