reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

03 2024

Sprawca śmiertelnego wypadku na Chrzanowskiej w Grodzisku aresztowany


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Sprawca śmiertelnego wypadku na Chrzanowskiej w Grodzisku aresztowany - Grodzisk News


Sprawca śmiertelnego potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych przy ul. Chrzanowskiej w Grodzisku został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policja podała również więcej informacji na temat okoliczności wypadku.


O wypadku, do którego doszło rankiem 15 marca, informowaliśmy TUTAJ. Wówczas jednak wiadomo było niewiele ponadto, że mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych zmarł w szpitalu na skutek poniesionych obrażeń. Dziś policja mówi na ten temat więcej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą wypadku może być kierujący pojazdem ciężarowym marki daf. Obecny na miejscu zdarzenia 51-latek został zatrzymany. Około godziny później do grodziskiej komendy dotarła przykra informacja, że życia 57-letniego pieszego, niestety, nie udało się uratować – przekazała w komunikacie asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Policjanci pod nadzorem grodziskiej Prokuratury Rejonowej ustalali dokładne okoliczności wypadku. Wynika z nich, że kierujący zespołem pojazdów z naczepą podczas manewru skrętu z ul. Transportowej w Chrzanowską nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu poruszającemu się po oznakowanym przejściu, czym spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Niestety, próba ratowania osoby przez kierowcę, świadków zdarzenia, a potem ratowników medycznych nie powiodła się – dodała policjantka.

Wniosek grodziskiej prokuratury rejonowej, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego 51-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Do sprawy będziemy wracać.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Jaki jest sens tymczasowego aresztowania, kiedy nie ma żadnych podstaw do matactw w śledztwie? Po co ten człowiek ma zajmować miejsce dla kryminalistów? Przecież sprawa jest w toku i po postawieniu zarzutów, sąd dopiero podejmie decyzję o karze więzienia, albo zawiasach. Może niech prokurator wykaże się w innych sprawach taką gorliwością?

HP
18-03-2024 17:20

Bo prawdopodobnie nie jest to obywatel RP to raz a w artykule nie ma wszystkich informacji na temat tego wypadku

Su
18-03-2024 17:48

No właśnie jaki jest sens tak długiego aresztu dla kierowcy

Bez podpisu
18-03-2024 17:52

pokaż wszystkie komentarze (16)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.