TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

18

05 2021

Sprawa rozbiórki kamienic na Harcerskiej wstrzymana. Będą konsultacje


Grodzisk News


foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Sprawa rozbiórki kamienic na Harcerskiej wstrzymana. Będą konsultacje - Grodzisk News


Niedawna informacja o przetargu na rozbiórkę dwóch starych kamienic przy ul. Harcerskiej w Grodzisku wywołała falę komentarzy mieszkańców, niekoniecznie przychylnych pomysłowi. W tej sytuacji gmina postanowiła wstrzymać postępowanie i ogłosić konsultacje społeczne w sprawie rozbiórki.


Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami przetargu rozbiórce podlegać mają kamienice przy Harcerskiej 3 i 8 wraz z zabudowaniami gospodarczymi i sanitarnymi, a także budynek biurowo gospodarczy przy ul. Kościuszki 21. Roboty powierzone zwycięzcy przetargu objąć miały całkowitą rozbiórkę kamienic przy ul. Harcerskiej 3 wraz z budynkiem gospodarczym oraz pomieszczeniem WC wraz z koszem zlewowym. Wykonawca odgrodzi następnie tę działkę wraz od nieruchomości położonej przy ul. Kościuszki 15.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Rozebrana zostać miała też kamienica przy ul. Harcerskiej 8. Z kolei przy Kościuszki 21 przestaną istnieć budynek biurowo-gospodarczy (oficyna), gospodarczy oraz ustęp zewnętrzny. Firma wybrana w przetargu będzie miała na realizację tych zadań dokładnie trzy miesiące od podpisania umowy.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiedział jednak w dzisiejszej rozmowie wstrzymanie przetargu. – Ze względu na liczne głosy mieszkańców mających wątpliwości w kwestii usunięcia kamienic z mapy miasta, postanowiliśmy zawiesić procedurę przetargową. Ogłosimy też konsultacje społeczne w tej sprawie. Wówczas ogół mieszkańców będzie mógł wyrazi opinie: rozbieramy czy nie – zaznacza grodziski włodarz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bardzo dobrze. Nie wyburzajcie starych budynków. One tworzą klimat naszego miasta. I o ile pozbycie się starego zakładu produkcyjnego owiniętego banerem jest uzasadnione o tyle te kamienice tworzą klimat dawniejszego Grodziska. Uważam że te kamienice jak i dom Kossobudzkich są miastu potrzebne. Trzeba je wyremontować i pozostawić. To część naszego Grodzia.

wojak33
18-05-2021 15:58

ojojoj rozczuliłem się, od kiedy burmistrz liczy się z tym co mówią mieszkańcy,

ABC
18-05-2021 16:29

Grodzisk już całkowicie nie przejezdny w godzinach 16/17.Dramat.Wiecej deweloperki!!!

Zico76
18-05-2021 16:42

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.