TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

03 2015

Sprawa posterunku wciąż żywa


Grodzisk News


Sprawa posterunku wciąż żywa - Grodzisk Newsreklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po raz pierwszy o rzekomych planach likwidacji posterunku policji w Podkowie pisaliśmy tutaj. Wówczas szybko i stanowczo doniesieniom tym zaprzeczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji, mówiąc, że ?nie było, nie ma i nie będzie planów likwidacji posterunku w Podkowie Leśnej". Wkrótce podobny przekaz pojawił się na stronie internetowej grodziskiej komendy.

Zapewnienia te najwyraźniej nie przekonały podkowian, którzy w liczbie 1153 osób podpisali się pod protestem przeciwko likwidacji posterunku złożonym na ręce starosty. 16 marca w Grodzisku odbyła się powiatowa  Komisja Ochrony Bezpieczeństwa i Spraw Wiejskich, na której również poruszono wątek podkowiańskiej jednostki. ? Obecnie sytuacja nie jest zadowalająca. Zapewnienie komendanta powiatowego o braku likwidacji posterunku  w Podkowie  ma charakter dużej tymczasowości ? napisał po spotkaniu komisji na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

Policja odpowiada. ? Pan komendant nie prowadził, nie prowadzi i nie zamierza prowadzić żadnych działań zmierzających do likwidacji lub zmiany funkcjonowania posterunku w Podkowie Leśnej. Dopóki decyzje na ten temat będą podejmowane na szczeblu grodziskiego komendanta powiatowego, nie ma mowy o zmianach obecnej sytuacji ? zapewnia st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. ? Na spotkaniu (16 marca ? przyp. red.) oczekiwano od pana komendanta podjęcia zobowiązania, że żadne zmiany nie nastąpią ciągu kilku najbliższych lat. Ale takich zobowiązań czynić nie możemy, ponieważ każda jednostka policji podlega określonym procedurom i hierarchii. Natomiast jeszcze raz podkreślam, że dopóki decyzje będą podejmowane na poziomie grodziskiej komendy, żadnych zmian nie będzie ? dodaje.

Na podkowiańskim posterunku pracuje pięciu etatowych funkcjonariuszy. Na początku stycznia kierownika jednostki przeniesiono do Jaktorowa. Wielu podkowian zinterpretowało to jako redukcję pracowników w drodze do całkowitej likwidacji ich posterunku? ? Kierownikowi posterunku w Podkowie powierzono czasowe pełnienie obowiązków komendanta komisariatu w Jaktorowie, ponieważ dotychczasowy szef jednostki przeszedł na emeryturę. Od 1 kwietnia obsada podkowiańskiego posterunku zostanie uzupełniona nową osobą ? wyjaśnia st. asp. Zych. ? To zupełnie normalne w naszej pracy roszady, które muszą następować. Każdy ma też prawo do awansu za dobrą pracę. W Podkowie liczba etatów nie ulegnie zmianie ? dodaje.

? Wokół całej sprawy, która tak naprawdę powstała z plotki, narosło wiele niepotrzebnych emocji. Pragniemy uspokoić mieszkańców, że nie czynimy żadnych ruchów, które mogłyby zmniejszyć ich poczucie bezpieczeństwa. Zależy nam również na dobrej współpracy z samorządem i właściwej komunikacji, aby unikać podobnych, zupełnie niepotrzebnych sytuacji ? apeluje rzeczniczka grodziskiej policji.

Kilka dni temu burmistrz Tusiński poinformował, że jest umówiony na kolejne rozmowy w komendzie stołecznej.

💬︎   dodaj komentarz

A niech likwidują. Będzie dobre miejsce na browarka pod chmurką ;)

GrzesiuHa
30-03-2015 21:45
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.