TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

03 2015

Sprawa posterunku wciąż żywa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Po raz pierwszy o rzekomych planach likwidacji posterunku policji w Podkowie pisaliśmy tutaj. Wówczas szybko i stanowczo doniesieniom tym zaprzeczył rzecznik Komendy Stołecznej Policji, mówiąc, że ?nie było, nie ma i nie będzie planów likwidacji posterunku w Podkowie Leśnej". Wkrótce podobny przekaz pojawił się na stronie internetowej grodziskiej komendy.

Zapewnienia te najwyraźniej nie przekonały podkowian, którzy w liczbie 1153 osób podpisali się pod protestem przeciwko likwidacji posterunku złożonym na ręce starosty. 16 marca w Grodzisku odbyła się powiatowa  Komisja Ochrony Bezpieczeństwa i Spraw Wiejskich, na której również poruszono wątek podkowiańskiej jednostki. ? Obecnie sytuacja nie jest zadowalająca. Zapewnienie komendanta powiatowego o braku likwidacji posterunku  w Podkowie  ma charakter dużej tymczasowości ? napisał po spotkaniu komisji na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

Policja odpowiada. ? Pan komendant nie prowadził, nie prowadzi i nie zamierza prowadzić żadnych działań zmierzających do likwidacji lub zmiany funkcjonowania posterunku w Podkowie Leśnej. Dopóki decyzje na ten temat będą podejmowane na szczeblu grodziskiego komendanta powiatowego, nie ma mowy o zmianach obecnej sytuacji ? zapewnia st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. ? Na spotkaniu (16 marca ? przyp. red.) oczekiwano od pana komendanta podjęcia zobowiązania, że żadne zmiany nie nastąpią ciągu kilku najbliższych lat. Ale takich zobowiązań czynić nie możemy, ponieważ każda jednostka policji podlega określonym procedurom i hierarchii. Natomiast jeszcze raz podkreślam, że dopóki decyzje będą podejmowane na poziomie grodziskiej komendy, żadnych zmian nie będzie ? dodaje.

Na podkowiańskim posterunku pracuje pięciu etatowych funkcjonariuszy. Na początku stycznia kierownika jednostki przeniesiono do Jaktorowa. Wielu podkowian zinterpretowało to jako redukcję pracowników w drodze do całkowitej likwidacji ich posterunku? ? Kierownikowi posterunku w Podkowie powierzono czasowe pełnienie obowiązków komendanta komisariatu w Jaktorowie, ponieważ dotychczasowy szef jednostki przeszedł na emeryturę. Od 1 kwietnia obsada podkowiańskiego posterunku zostanie uzupełniona nową osobą ? wyjaśnia st. asp. Zych. ? To zupełnie normalne w naszej pracy roszady, które muszą następować. Każdy ma też prawo do awansu za dobrą pracę. W Podkowie liczba etatów nie ulegnie zmianie ? dodaje.

? Wokół całej sprawy, która tak naprawdę powstała z plotki, narosło wiele niepotrzebnych emocji. Pragniemy uspokoić mieszkańców, że nie czynimy żadnych ruchów, które mogłyby zmniejszyć ich poczucie bezpieczeństwa. Zależy nam również na dobrej współpracy z samorządem i właściwej komunikacji, aby unikać podobnych, zupełnie niepotrzebnych sytuacji ? apeluje rzeczniczka grodziskiej policji.

Kilka dni temu burmistrz Tusiński poinformował, że jest umówiony na kolejne rozmowy w komendzie stołecznej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.