08 07 2020

Sprawa obwodnicy Grodziska w Krajowej Izbie Odwoławczej

08.07.2020, godz.: 14:30
Sprawa obwodnicy Grodziska w Krajowej Izbie Odwoławczej
fot. GrodziskNews

Na początku kwietnia mazowiecki zarząd dróg otworzył oferty w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Spodziewano się zatem, że na początku lipca poznamy wykonawcę inwestycji, ale… trzeba na to jeszcze poczekać. Powód? Jedna z firm odwołała się do sądu w sprawie najniższej złożonej oferty.

Przypomnijmy. MZDW zabezpieczył na budowę 193 mln zł. Przy wyborze wykonawcy decydująca będzie cena, ponieważ każda z sześciu firm w owych dwóch kryteriach zaproponowała te same warunki – 60 miesięcy rękojmi i kierownika budowy z doświadczeniem przy trzech podobnych inwestycjach. Jak zatem kształtują się zaproponowane ceny? Najniższą zaoferowała firma Strabag z siedzibą w Pruszkowie – prawie 145,6 mln zł; warszawskie konsorcjum firm Polimex Mostostal i Polimex Infrastruktura wyceniło swe usługi na 148,7 mln zł; stołeczny Budimex SA zażyczył sobie prawie 157 milionów. Kolejne oferty pod względem wysokości ceny należą do konsorcjum firm Firm Faber Polska i SP Sine Midas Stroy z Warszawy – prawie 160,5 mln zł; Skanska SA zaproponowała cenę 166,2 mln zł, a firma Intop Warszawa wyceniła inwestycję na prawie 181 mln zł.

Choć wszystkie kwoty mieszczą się w zakładanym budżecie to sprawa oparła się o sąd arbitrażowy. – Konsorcjum firm Faber Polska i SP Sine Midas Stroy z Warszawy zaskarżyło do Krajowej Izby Odwoławczej najniższą ofertę firmy Strabag i teraz odbywa się arbitraż w tej sprawie. Na szczęście tego rodzaju odwołanie rozpatrywane i rozstrzygane jest już znacznie szybciej. Dlatego mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie już decyzja, a jeszcze w lipcu zostanie podpisana umowa z wybranym wykonawcą – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Obwodnica ma być gotowa w 2022 roku.

💬︎ 8

Dodaj Komentarz

8 odpowiedzi na “Sprawa obwodnicy Grodziska w Krajowej Izbie Odwoławczej”

 1. JSC pisze:

  I znowu się odjaniepawla?

 2. V pisze:

  Jak zwykle wielkie zagraniczne korpo z Wa-wy robią zamieszanie i blokują inwestycje.

  • JSC pisze:

   A które to zagraniczne korpo z Wa-wy robiło kilkanaście lat temu zadymę między mieszkańcami Grodziska, a Milanówka… a ostatnio które blokuje wykup gruntów pod CPK?

 3. Stanisław pisze:

  Bez tej Obwodnicy nie da się tu żyć. Korki w godzinach szczytu są mega. Niedaleko Centrum buduje się kilka dużych bloków, przybędzie sporo aut…. Bez Obwodnicy atrakcyjność miasta spadnie. Mam nadzieję, że Pan Burmistrz jest tego świadom i z całej mocy zawalczy o tą Obwodnicę….

  • JSC pisze:

   A nie ma jeszcze CPK…

  • Ka.Ku pisze:

   Zgadzam się z Panem w 100% mieszkam przy samej 579 i rano wyłączyć się do ruchu graniczy z cudem nie wspominając juz o notorycznych wypadkach i nadmiernej prędkości…

   • JSC pisze:

    Poprawa infrastruktury problem nadmiernej prędkości i wynikającej z niej wypadków raczej wzmoże… żeby uprzedzić fałszywe wnioski z powyższego informuję, że budowę obwodnicy popieram.

 4. Kashamba pisze:

  Jak już kiedyś mówiłam NIE ZOBACZĘ NIE UWIERZĘ 😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.