TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

08

07 2020

Sprawa obwodnicy Grodziska w Krajowej Izbie Odwoławczej


Grodzisk News


Sprawa obwodnicy Grodziska w Krajowej Izbie Odwoławczej - Grodzisk News


Na początku kwietnia mazowiecki zarząd dróg otworzył oferty w przetargu na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska. Spodziewano się zatem, że na początku lipca poznamy wykonawcę inwestycji, ale? trzeba na to jeszcze poczekać. Powód? Jedna z firm odwołała się do sądu w sprawie najniższej złożonej oferty.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy. MZDW zabezpieczył na budowę 193 mln zł. Przy wyborze wykonawcy decydująca będzie cena, ponieważ każda z sześciu firm w owych dwóch kryteriach zaproponowała te same warunki ? 60 miesięcy rękojmi i kierownika budowy z doświadczeniem przy trzech podobnych inwestycjach. Jak zatem kształtują się zaproponowane ceny? Najniższą zaoferowała firma Strabag z siedzibą w Pruszkowie ? prawie 145,6 mln zł; warszawskie konsorcjum firm Polimex Mostostal i Polimex Infrastruktura wyceniło swe usługi na 148,7 mln zł; stołeczny Budimex SA zażyczył sobie prawie 157 milionów. Kolejne oferty pod względem wysokości ceny należą do konsorcjum firm Firm Faber Polska i SP Sine Midas Stroy z Warszawy ? prawie 160,5 mln zł; Skanska SA zaproponowała cenę 166,2 mln zł, a firma Intop Warszawa wyceniła inwestycję na prawie 181 mln zł. Choć wszystkie kwoty mieszczą się w zakładanym budżecie to sprawa oparła się o sąd arbitrażowy. ? Konsorcjum firm Faber Polska i SP Sine Midas Stroy z Warszawy zaskarżyło do Krajowej Izby Odwoławczej najniższą ofertę firmy Strabag i teraz odbywa się arbitraż w tej sprawie. Na szczęście tego rodzaju odwołanie rozpatrywane i rozstrzygane jest już znacznie szybciej. Dlatego mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie już decyzja, a jeszcze w lipcu zostanie podpisana umowa z wybranym wykonawcą ? mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. Obwodnica ma być gotowa w 2022 roku.

💬︎   dodaj komentarz

I znowu się odjaniepawla?

JSC
08-07-2020 15:40

Jak zwykle wielkie zagraniczne korpo z Wa-wy robią zamieszanie i blokują inwestycje.

V
09-07-2020 08:09

Bez tej Obwodnicy nie da się tu żyć. Korki w godzinach szczytu są mega. Niedaleko Centrum buduje się kilka dużych bloków, przybędzie sporo aut.... Bez Obwodnicy atrakcyjność miasta spadnie. Mam nadzieję, że Pan Burmistrz jest tego świadom i z całej mocy zawalczy o tą Obwodnicę....

Stanisław
09-07-2020 11:54

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.