TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

02 2022

Spotkanie z mieszkańcami ws. Komitetu Rewitalizacji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiSpotkanie z mieszkańcami ws. Komitetu Rewitalizacji - Grodzisk News


Grodziski magistrat prowadzi konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim w sprawie określenia zasad wyznaczenia składu oraz składu działania Komitetu Rewitalizacji. W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie urzędników z mieszkańcami.


26 stycznia ruszyły konsultacje społeczne dotyczące powołania Komisji Rewitalizacji. Czym ma być owy Komitet? „Stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami gminy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny Gminnego Programu Rewitalizacji Grodziska Mazowieckiego na lata 2021–2030 (GPR) oraz pełni funkcję opiniodawczo- doradczą Burmistrza Grodziska Mazowieckiego w zakresie rewitalizacji” – czytamy w projekcie uchwały. Ma on reprezentować głos mieszkańców gminy (w tym obszaru rewitalizacji), organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych gminy oraz innych grup społecznych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

25 lutego odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ws. tego Komitetu. Jednak ze względu na na aktualną sytuację pandemiczną spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem komunikatora Zoom Meeting. Link do spotkania jest tutaj.

W skład Komitetu ma wejść od 7 do 14 osób. W składzie mają się znaleźć m.in. mieszkańcy (w tym ci z obszaru rewitalizacji), przedsiębiorcy działający na terenie gminy, radni, osoby prowadzące działalność społeczną, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, a także przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy (Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk
Mazowiecki, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Kultury).

Osoby chętne do włączenia się w skład Komitetu będą mogły się zgłaszać poprzez złożenie pisemnej deklaracji.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Pierwszy i niezbędny krok do rewitalizacji tej gminy kolesiostwa, układów i deweloperów to zmiana władz - rady miejskiej, rady powiatu, burmistrza i starosty. Wszyscy z jednej ekipy, nie puszczają stołków od prawie 30 lat. W ostatnich latach pokazali na co ich stać i czyj interes reprezentują... funkcjonując dzięki naszym głosom i za nasze podatki na dodatek

Grodzisk Maz. - gmina kolesiostwa i deweloperów
19-02-2022 15:40

Piszesz: "naszym głosom". To po co na nich głosowałeś???

Bezstronna
20-02-2022 07:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.