24 10 2017

Spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim w Grodzisku

24.10.2017, godz.: 16:27
Spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim w Grodzisku

Grodziski Pawilon Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z bardzo ciekawym współczesnym powieściopisarzem, który akcję swoich książek chętnie osadza w knajackiej Warszawie. Grzegorz Kalinowski opowie o swej najnowszej powieści i nie tylko.

Kalinowski to człowiek obeznany z kulturą słowa na różnych płaszczyznach. Był korespondentem na wojnie w dawnej Jugosławii, komentował finały piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Jest autorem filmów dokumentalnych, współtwórca książkowej biografii Lucjana Brychczego, a także autor książek „Śmierć frajerom”, „Śmierć frajerom. Złota maska” i „Śmierć frajerom. Tajemnica skarbu Ala Capone”. Przez ostatnich 25 lat pracował w mediach. I jak widać nie stronił od pisania powieści.

Jego najnowsze dzieło nosi tytuł „Pogromca grzeszników”. Akcja toczy się w Warszawie w 1930 roku. Wpływowa prostytutka i burdelmama, Madame Gala, zostaje brutalnie zamordowana. Wszystkie tropy wskazują na porachunki w półświatku lub na krwawą zemstę. Sprawę prowadzi aspirant Kornel Strasburger, który ma opinię śledczego tyleż utalentowanego, co niezdyscyplinowanego…

Wkraczamy w grzeszny świat prostytutek i sutenerów, upadłych przestępców i błyskotliwych, lecz całkowicie bezwzględnych prawników. To świat karierowiczów i ludzi, którzy za powodzenie swojej misji zapłacą każdą cenę. Wygrany bierze wszystko, przegrany może nie tylko pożegnać się z karierą, ale i stracić życie – oto Warszawa roku 1930.

Spotkanie autorskie w Pawilonie Kultury (ul. Westfala 3) odbędzie się w czwartek (26 października) o godz. 18.00 wstęp wolny.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.