TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

04

04 2016

Sieć monitoringu w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna kontynuuje rozbudowę monitoringu wizyjnego. Grudniu informowaliśmy, iż jeszcze w starym roku w mieście pojawią się cztery kamery i tak w istocie się stało. Teraz magistrat planuje budowę sieci składającej się z 16 takich urządzeń, a docelowo z 32.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W budżecie na 2016 rok Podkowa zarezerwowała 100 tys. właśnie na rozbudowę systemu nowoczesnych kamer monitorujących miasto ogród przez całą dobę. Po konsultacjach z policją urzędnicy stworzyli mapę z lokalizacjami dla poszczególnych urządzeń.

Obecnie zostało zaplanowanych 16 kamer. Serwer został przygotowany docelowo dla 32 kamer i jest zgoda policji na umieszczenie go w komisariacie. Kamery będą zamontowane na wylotach z miasta, tak aby monitorować wjazd i wyjazd z miasta oraz obrotowe z detektorem ruchu, o wysokiej rozdzielczości, na podczerwień ? w najbardziej newralgicznych miejscach i najbardziej zagrożonych ? poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Włodarz zapowiedział również, że w ciągu najbliższych tygodni magistrat ogłosi przetarg na dostawę i montaż kamer monitoringu. ? W ten sposób dołączymy do miast monitorowanych. Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego w Podkowie Leśnej, mam nadzieję zaowocuje znacznym spadkiem wybryków chuligańskich, kradzieży, niszczenia mienia oraz wzrostem przestrzegania zasad ruchu drogowego nie tylko w obrębie zasięgu kamer ? dodał burmistrz Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.