TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

11 2023

Ścieżka pieszo-rowerowa na ul. Niedźwiedziej za milion?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsŚcieżka pieszo-rowerowa na ul. Niedźwiedziej za milion? - Grodzisk News


Grodzisk otworzył oferty w przetargu na przebudowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Niedźwiedziej w Adamowiźnie i Odrano-Woli. Jest bardzo prawdopodobne, że gmina wyłoni wykonawcę inwestycji, bowiem wpłynęło siedem ofert, a jedna z nich mieści się cenowo w budżecie zakładanym przez magistrat, kilka innych jest nieznacznie wyższych.


Grodzisk przygotował na to przedsięwzięcie niemal dokładnie 1,03 mln zł, podczas gry najniższa oferta złożona przez lokalną firmę Kłosowski Henryk Zakład Remontowo-Budowlany z Grodziska opiewa niemal dokładnie na milion złotych. Niespełna 1,1 mln zł zażyczyły sobie firma Efekt oraz Rymix-Bis – obie z siedzibą w Warszawie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejne oferty są już wyższe, a najwyższa wynosi ponad 1,3 mln zł. Wydaje się jednak, że magistrat ma pole manewru w kontekście wyboru wykonawcy. Przypomnijmy więc o jaką inwestycję chodzi.

Ciąg pieszo-rowerowy na całym odcinku jest w złym stanie technicznym. Nawierzchnia jest nierówna, występują liczne zapadliska spowodowane osiadaniem podłoża i podbudowy, obrzeża betonowe są uszkodzone, nie trzymają pionu, nawierzchnia jest skorodowana z licznymi ubytkami (wykruszeniami betonowej kostki brukowej). Ciąg pieszo rowerowy przecinają zjazdy, których stan techniczny jest niezadowalający liczne nierówności nawierzchni związane z osiadaniem podłoża i podbudowy.

Remont ciągu znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i rowerzystów.

Przebudowa nawierzchni na nową asfaltową obejmie dwa odcinki tego szlaku. Jeden to ponad 700-metrowy fragment od ul. Radziejowickiej do przepustu na rzece Mrownie. Drugi fragment liczy 250 metrów i prowadzi od rzeki do ul. Osowieckiej.

„Remontowana nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego stanowi dojście i dojazd rowerzystów przyległych terenów znajdujących się wzdłuż pasa drogowego ul. Niedźwiedzia. Inwestycja umożliwi sprawną i bezpieczną komunikację właścicielom przyległych działek, oraz innym użytkownikom sąsiednich terenów. Ciąg pieszo-rowerowy oddziela istniejący rów przydrożny od istniejącej jezdni ul. Niedźwiedzia co powoduje że, remont istniejącej nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo użytkowników ciągu pieszo-rowerowego i znacznie zwiększy atrakcyjność poruszania się po wyremontowanym odcinku uczestników ruchu” – przekonują autorzy projektu inwestycji.

Inwestycja ma zostać ukończona w dziewięć miesięcy od zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A kiedy cos w Radoniach bo to zapomniane przedmiescia Grodziska i jakos tu oko burmistrza nie siega

Signature
09-11-2023 07:02

Zapomniane przedmieścia ? Niedawno dostaliście kanalizację i remont Centralnej, o wcześniejszych ulicach nie wspomnę. Kończy się budowa świetlicy. Chyba to ty masz coś z pamięcią nie halo. Albo nie jesteś z Radoń

mp3
09-11-2023 13:06
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.