TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

12 2014

Saperzy działają dalej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Saperzy przystąpili do kolejnego etapu oczyszczania Lasu Młochowskiego w Podkowie Leśnej z niewybuchów. Mieszkańcy powinni unikać przebywania w rejonie tych działań.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na zlecenie Nadleśnictwa Chojnów mają odnaleźć i wyeliminować niewybuchy w rejonie ulic Krasińskiego, Młochowskiej, Leśnej, oraz w rezerwacie im. Bolesława Hryniewieckiego.

Już dwa lata temu Nadleśnictwo Chojnów informowało, że na terenie Lasu Młochowskiego mogą znajdować się materiały wybuchowe pochodzące z czasów zarówno pierwszej, jak i drugiej wojny światowej. Specjalna ekspertyza wykazała, że na całej powierzchni kompleksu leśnego jest duże prawdopodobieństwo występowania różnych elementów militarnych. Zdarzały się przypadki natrafiania na takie przedmioty przez cywilów spacerujących po lesie. Dlatego od kilkunastu miesięcy jest on oznakowany tablicami ostrzegawczymi.

Leśnicy podkreślają, że przebywanie osób postronnych w tych miejscach może być bardzo niebezpieczne. Dość powiedzieć, że dotychczas w Lesie Młochowskim odnaleziono 2192 niewybuchy. Apelują również, aby nie spuszczać psów ze smyczy, bo mogą one przeszkodzić saperowi w trakcie niebezpiecznych działań.

Wszystkie prace mają się zakończyć w przyszłym roku, a w ich ramach saperzy oczyszczą 248 hektarów lasu. Pozostała część jest przewidziana w latach 2014?2020.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.