TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

12 2014

Saperzy działają dalej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Saperzy działają dalej - Grodzisk News


Saperzy przystąpili do kolejnego etapu oczyszczania Lasu Młochowskiego w Podkowie Leśnej z niewybuchów. Mieszkańcy powinni unikać przebywania w rejonie tych działań.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na zlecenie Nadleśnictwa Chojnów mają odnaleźć i wyeliminować niewybuchy w rejonie ulic Krasińskiego, Młochowskiej, Leśnej, oraz w rezerwacie im. Bolesława Hryniewieckiego.

Już dwa lata temu Nadleśnictwo Chojnów informowało, że na terenie Lasu Młochowskiego mogą znajdować się materiały wybuchowe pochodzące z czasów zarówno pierwszej, jak i drugiej wojny światowej. Specjalna ekspertyza wykazała, że na całej powierzchni kompleksu leśnego jest duże prawdopodobieństwo występowania różnych elementów militarnych. Zdarzały się przypadki natrafiania na takie przedmioty przez cywilów spacerujących po lesie. Dlatego od kilkunastu miesięcy jest on oznakowany tablicami ostrzegawczymi.

Leśnicy podkreślają, że przebywanie osób postronnych w tych miejscach może być bardzo niebezpieczne. Dość powiedzieć, że dotychczas w Lesie Młochowskim odnaleziono 2192 niewybuchy. Apelują również, aby nie spuszczać psów ze smyczy, bo mogą one przeszkodzić saperowi w trakcie niebezpiecznych działań.

Wszystkie prace mają się zakończyć w przyszłym roku, a w ich ramach saperzy oczyszczą 248 hektarów lasu. Pozostała część jest przewidziana w latach 2014?2020.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.