TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

07 2015

Są spowalniacze na Bukowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od dłuższego czasu zapowiadane elementy spowalniające ruch na ul. Bukowej zostały zainstalowane.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W związku z perturbacjami wokół remontu na Bukowej, kiedy to roboty na dłuższy czas zostały wstrzymane m.in. ze względu na nieodpowiednią jakość kładzionej nawierzchni, podkowiański magistrat miał czas aby wywalczyć w starostwie zatwierdzenie nowej stałej organizacji ruchu. Uwzględniła ona wybudowanie ramach inwestycji progów zwalniających, a także ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Ostatnio zapisy w dokumentacji drogowej udało się przekuć w realne działania i na Bukowej pojawiły się progi zwalniające oraz znaki informujące o ograniczeniu prędkości. ? Zdecydowanie powinniśmy dążyć do odzyskiwania przestrzeni dla pieszych i dla rowerzystów. W strefie zamieszkania to kierowcy powinni czuć, że pierwszeństwo mają piesi. Jednym z narzędzi, dzięki którym uspokajanie ruchu może być skuteczne, jest m.in. zmniejszanie szerokości pasów ruchu. Szerokość pasa w granicach 2,25 m ewidentnie sprzyja ograniczeniu prędkości. Kolejnym elementem spowolnienia są progi zwalniające, oba te rozwiązania udało się wprowadzić na ulicę Bukową, na tym etapie te były też jedynymi możliwymi do uzgodnienia. Wykonane progi mają bardzo przyjazną konstrukcję, bezpieczną dla samochodów, dodatkowo ograniczenie prędkości do 30km/h powinno zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowników niechronionych ? poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Przy okazji robót na Bukowej uporządkowano także pobocze. ? Uspokojenie ruchu nie tylko na tej ulicy, ale i na innych jest próbą osiągnięcia równowagi pomiędzy ruchem pojazdów a każdym innym użytkownikiem ulicy: pieszymi, rowerzystami i mieszkańcami. Jest też formą promocji ruchu pieszego i rowerowego oraz nadania priorytetu tym formom przemieszczania się. Działania na rzecz uspokojenia ruchu tworzą warunki dla mieszania ruchu, co pozwala na bezpieczną jazdę rowerem bez konieczności budowy jakichkolwiek specjalnych udogodnień ? zaznaczył podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.