TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

08 2023

Są „przymiarki” do budowy przedszkola w Książenicach. Ale...


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySą „przymiarki” do budowy przedszkola w Książenicach. Ale... - Grodzisk News


Grodzisk przymierza się do budowy przedszkola w Książenicach. Na razie są to jednak tylko plany, które zweryfikuje dopiero zakończenie budowy szkoły z oddziałami przedszkolnymi w Szczęsnem.


O planach budowy w przyszłości przedszkola w Książenicach pisaliśmy już w 2019 roku. Wówczas usłyszeliśmy od włodarzy gminy, że zlecono  zaprojektowanie rozbudowy szkoły w Książenicach, a mówiąc precyzyjnie: budowy odrębnego obiektu przedszkolnego ewentualnie połączonego łącznikiem z budynkiem szkoły.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Decyzja, aby przeprowadzić budowę odrębnej jednostki, a nie rozbudowywać samej szkoły o dodatkowe skrzydło podyktowana była przepisami, które w przypadku rozbudowy o dodatkowe skrzydło właśnie wymagałyby projektowania wszystkiego od nowa z uwzględnieniem regulacji z ostatnich lat. – Tymczasem mamy już koncepcję architektoniczną, z którą wstępnie się zapoznaliśmy i przekażemy ją do zaopiniowania pani dyrektor szkoły. Następnie będzie można zabrać się za wykonanie już budowlanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej – mówił nam wówczas wiceburmistrz Grodziska Tomasz Krupski.

Przez kilka lat sytuacja w grodziskiej oświacie uległa jednak istotnym zmianom. – Przede wszystkim przystąpiliśmy do budowy szkoły w Szczęsnem, która mieścić będzie docelowo oddziały przedszkolne dla 220 dzieci – mówi nam dziś Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Czekamy na oddanie placówki w Szczęsnem w pełnym kształcie, bo to pokaże nam jakie są realne potrzeby względem liczby miejsc w szkołach i przedszkolach – dodaje. włodarz.

Przypomnijmy, iż w toku jest budowa drugiego etapu szkoły w Szczęsnem. W pierwszym stanął obiekt, który docelowo służyć będzie jako przedszkole. W drugie części inwestycji budowany jest z kolei gmach szkoły całość ma być gotowa od września 2025 roku. Wtedy uczniowie podstawówki zostaną przeniesieni do swojego skrzydła i zwolnią miejsce dla przedszkolaków.

– Może się okazać, że placówka w Szczęsnem w pełni zabezpiecza na tę chwilę potrzeby gminy co do miejsc przedszkolnych – przyznaje burmistrz Benedykciński. – Nie zmienia to faktu, że w kontekście przyszłości przedszkole w Książenicach jest potrzebne i będziemy chcieli je wybudować. Niekoniecznie jednak będzie ono częścią szkoły w Książenicach, Gmina dysponuje działką przy al. Lipowej, na której mógłby stanąć zupełnie niezależny budynek przedszkola w innym miejscu– opowiada gospodarz Grodziska.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.