TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

01

08 2023

Są „przymiarki” do budowy przedszkola w Książenicach. Ale...


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySą „przymiarki” do budowy przedszkola w Książenicach. Ale... - Grodzisk News


Grodzisk przymierza się do budowy przedszkola w Książenicach. Na razie są to jednak tylko plany, które zweryfikuje dopiero zakończenie budowy szkoły z oddziałami przedszkolnymi w Szczęsnem.


O planach budowy w przyszłości przedszkola w Książenicach pisaliśmy już w 2019 roku. Wówczas usłyszeliśmy od włodarzy gminy, że zlecono  zaprojektowanie rozbudowy szkoły w Książenicach, a mówiąc precyzyjnie: budowy odrębnego obiektu przedszkolnego ewentualnie połączonego łącznikiem z budynkiem szkoły.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Decyzja, aby przeprowadzić budowę odrębnej jednostki, a nie rozbudowywać samej szkoły o dodatkowe skrzydło podyktowana była przepisami, które w przypadku rozbudowy o dodatkowe skrzydło właśnie wymagałyby projektowania wszystkiego od nowa z uwzględnieniem regulacji z ostatnich lat. – Tymczasem mamy już koncepcję architektoniczną, z którą wstępnie się zapoznaliśmy i przekażemy ją do zaopiniowania pani dyrektor szkoły. Następnie będzie można zabrać się za wykonanie już budowlanej dokumentacji projektowo-kosztorysowej – mówił nam wówczas wiceburmistrz Grodziska Tomasz Krupski.

Przez kilka lat sytuacja w grodziskiej oświacie uległa jednak istotnym zmianom. – Przede wszystkim przystąpiliśmy do budowy szkoły w Szczęsnem, która mieścić będzie docelowo oddziały przedszkolne dla 220 dzieci – mówi nam dziś Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Czekamy na oddanie placówki w Szczęsnem w pełnym kształcie, bo to pokaże nam jakie są realne potrzeby względem liczby miejsc w szkołach i przedszkolach – dodaje. włodarz.

Przypomnijmy, iż w toku jest budowa drugiego etapu szkoły w Szczęsnem. W pierwszym stanął obiekt, który docelowo służyć będzie jako przedszkole. W drugie części inwestycji budowany jest z kolei gmach szkoły całość ma być gotowa od września 2025 roku. Wtedy uczniowie podstawówki zostaną przeniesieni do swojego skrzydła i zwolnią miejsce dla przedszkolaków.

– Może się okazać, że placówka w Szczęsnem w pełni zabezpiecza na tę chwilę potrzeby gminy co do miejsc przedszkolnych – przyznaje burmistrz Benedykciński. – Nie zmienia to faktu, że w kontekście przyszłości przedszkole w Książenicach jest potrzebne i będziemy chcieli je wybudować. Niekoniecznie jednak będzie ono częścią szkoły w Książenicach, Gmina dysponuje działką przy al. Lipowej, na której mógłby stanąć zupełnie niezależny budynek przedszkola w innym miejscu– opowiada gospodarz Grodziska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.