reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

03 2021

Są chętni na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabaySą chętni na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska - Grodzisk News


Kilka dni temu otwarto oferty złożone w przetargu na dostawę autobusów elektrycznych dla Grodziska, Pruszkowa i Żyrardowa. Ceny ofert, choć wysokie, nie wydają się zaporowe.


Perspektywa uruchomienia autobusów elektrycznych w Grodzisku konsekwentnie przesuwała się w czasie. Teraz wydaje się, że w końcu inwestycja zostanie zrealizowana, bowiem gmina przystąpiła do wspólnego przetargu z Żyrardowem i Pruszkowem na dostawę pojazdów. A to zwiększa szanse na wyłonienie wykonawcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z przetargu dowiadujemy się, że do każdej z trzech gmin mają trafić po dwa autobusy elektryczne. Prócz fabrycznie nowych pojazdów zamówienie obejmuje pełne wyposażenie, serwisy gwarancyjne, dostarczenie pełnej dokumentacji technicznej, a także przeszkolenie osób, które będą autobusy obsługiwać. Chodzi tu o przekazanie wiedzy dotyczącej ustawień systemu klimatyzacji, elektronicznego, wyposażenia wozów, monitoringu, systemu audiowizualnego oraz systemu obsługi pasażerskiej.

Dla każdej z gmin wykonawca przygotuje również dwuwyjściowe i jednowyjściowe stacje ładowania prądem stałym o mocy wyjściowej 120 KW każda. Tak aby była możliwość ładowania obu autobusów naraz.

Zamówienie podzielono na dwie części, do których można było składać oddzielne oferty przetargowe. Firma Solaris & Coach zaproponowała kwotę ponad 12,9 mln zł za dostawę sześciu autobusów wraz z dodatkowym wyposażeniem, usługami serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego i usługą szkolenia z obsługi oraz naprawy pojazdu. Tymczasem pula środków przewidziana na ten cel przez samorządy wynosi 11,8 mln zł.

Oferty złożone dla części drugiej – dotyczącej dostawy stacji ładowania – mieszczą się natomiast w zakładanym budżecie. Firma Medcom oraz przedsiębiorstwo Ekoenergetyka-Polska zażyczyły sobie niespełna 1,1 mln zł, podczas gdy samorządy były gotowe wydać 1,26 mln zł.

Teraz o ewentualnym wyborze zdecyduje ocena formalno-merytoryczna. Zwycięzca przetargu będzie miał 15 miesięcy na wykonanie zadania od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

nie na temat ale zawsze https://fb.watch/3Z-2RpcnFn/ koszta wywozu śmieci, sesja rady
logi


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.