TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

12

04 2023

Ruszyło głosowanie na „Modernizację roku”. Głosujmy na grodziską halę sportową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiRuszyło głosowanie na „Modernizację roku”. Głosujmy na grodziską halę sportową - Grodzisk News


Grodziska hala sportowa powalczy o tytuł "Modernizacji roku". Po kilku poprzednich sukcesach miasto ma nadzieję na triumf i tym razem. W prestiżowym plebiscycie udział bierze także brwinowska inwestycja.


Grodzisk zna smak najwyższych wyróżnień w konkursie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1. W poprzedniej edycji zaś główną nagrodę w kategorii "przestrzenie administracyjno-biurowe", a tym samym wyróżnienie dla Budowy XXI wieku otrzymał nowy grodziski ratusz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz do rywalizacji o architektoniczny splendor miasto wystawia budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sportowej.

W opisie konkursowym czytamy. – Obiekt otwarto w 2022r. W budynku znajdzie się kilka sal, z czego największa, hala sportowo-widowiskowa z trybunami na 3 tysiące osób. Będą się w niej odbywały wydarzenia sportowe, oraz kulturalne. Całość kompleksu wieńczy wieża z tarasem widokowym, oraz małym obserwatorium astronomicznym. Na obiekcie przewidziano także edukacyjną strefę dla dzieci “Mały Kopernik”.

Brwinów też z kandydaturą
Innym samorządem z naszego regionu, który wystawił kandydaturę w konkursie "Modernizacja roku", jest Brwinów. Gmina liczy na poparcie rewitalizacji zabytkowego Pałacu Wierusz-Kowalskich w Parku Miejskim.

–Brwinowski pałac datowany jest na początek XX w. (program prac konserwatorskich wskazuje na 1910 r., a rejestr zabytków – na 1936 r.). Jego pierwszym właścicielem był Tadeusz Wierusz-Kowalski, który zapisał się w historii Brwinowa jako pierwszy prezes zarządu Ochotniczej Straży Ogniowej. Autorem projektu pałacu miał być znany architekt Stanisław Grochowicz. W okresie międzywojennym pałac służył jako letnia rezydencja rodziny Wierusz-Kowalskich. Podczas walk pod Brwinowem we wrześniu 1939 r. mieścił się w nim szpital polowy wojsk polskich. Po wojnie właścicielem pałacu i majątku rolnego była SGGW, która prowadziła tu działalność dydaktyczną. W 2001 r. SGGW zakończyła swoją działalność w Brwinowie, a zabytkowy pałac (wpisany do rejestru w 1981 r.) zaczął podupadać. W 2015 r. po wielu latach starań gmina Brwinów kupiła od SGGW pałac wraz z otaczającym go terenem o powierzchni 7,77 ha i podjęła działania zmierzające do rewaloryzacji budynku. Pałac stał się nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem, zachowując swój zabytkowy charakter. Mieści się w nim siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Pałac służy mieszkańcom jako przestrzeń do działań i wydarzeń artystycznych – czytamy w opisie konkursowym.

Głosować na swoich faworytów można codziennie TUTAJ


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Głosujcie na chwałę Benia i jego ferajny

ziemniaki grodziskie - z zewnątrz zielone w środku czerwone
13-04-2023 10:52

Dlaczego został skasowany mój komentarz w sprawie parkingu na Dalekiej przy hali.
Czyżby nie pasował pomysł przeniesienia "pomnika" naszego G.B., czyli niewykorzystanego parkingu wielopoziomowego z ulicy Żydowskiej na Daleką.
Zdawałoby się,że czasy cenzury to prehistoria.
Ale jednak nie.

pasażer
13-04-2023 15:26








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.