03 07 2020

Ruszyła przebudowa Kościelnej w Podkowie. „Będzie bezpieczniej”

03.07.2020, godz.: 19:36
Ruszyła przebudowa Kościelnej w Podkowie. „Będzie bezpieczniej”
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W połowie czerwca Podkowa Leśna rozstrzygnęła przetarg na przebudowę ul. Kościelnej. Dziś inwestycja jest już w toku, a docelowo ma uczynić drogę nie tylko wygodniejszą, lecz także bezpieczniejszą.

Przypomnijmy, że chodzi o przebudowę Kościelnej na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Akacjowej. Koszt? Ponad 200 tys. zł. Zgodnie z zamówieniem przebudowę ma przejść odcinek od ul. Modrzewiowej do Akacjowej. Inwestycja obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe i ziemne, wykonanie podbudowy z kruszywa oraz nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, wykonanie progów zwalniających, chodników, zjazdów do posesji i miejsc postojowych z kostki betonowej.

Wykonawca będzie miał 90 dni na wykonanie wszystkich prac od daty podpisania umowy. A o rozpoczęciu prac poinformował na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński.

–Od kilku dni remontujemy ulicę Kościelną, położoną obok szkoły i kościoła, gdzie ruch jest bardzo duży. We wrześniu dzieci, ich rodzice i pozostali uczestnicy ruchu już w sposób bezpieczny będą mogli korzystać z oddanej drogi – napisał włodarz i zilustrował to zdjęciami.

fot. arturtusinski-podkowa.pl
💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.