16 09 2020

Ruszył remont grodziskiej kładki [FOTO]

16.09.2020, godz.: 19:19
Ruszył remont grodziskiej kładki [FOTO]
fot. GrodziskNews

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły prace remontowe obejmujące kładkę nad torami w Grodzisku Mazowieckim. Przeprawa będzie niedostępna prawdopodobnie przez kilka miesięcy. Po remoncie ma być jednak dużo bardziej funkcjonalna i estetyczna.

Wartość robót to około milion złotych. Zakończenie prac zaplanowano do końca bieżącego roku. Na czas robót przejście na drugą stronę torów zapewnia przejście podziemne na stacji, które wyposażone jest windy, co ułatwi korzystanie z tunelu osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się. Inna sprawa, że windy często szwankują…

Tak czy owak dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z kładki jest taka, iż obiekt po remoncie będzie ładniejszy i przede wszystkim wygodniejszy.

–We wrześniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowały rozpoczęcie remontu kładki w Grodzisku Mazowieckim. Istotnym udogodnieniem dla osób korzystających z kładki będą nowe stopnie z gumową antypoślizgową nawierzchnią. Ułatwi to osobom poruszanie się przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Dodatkowo prace obejmą remont konstrukcji. Wykonawca oczyści elementy kładki, zabezpieczy je przed korozją i uszczelni dylatację, co poprawi utrzymanie dobrych parametrów obiektu przez kolejne lata – opisują kolejarze.

Jak na razie widać, iż prace ruszyły…

fot. GrodziskNews
💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.