TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

11 2023

Rondo w centrum Nadarzyna za dwa tygodnie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn1 - Grodzisk News


W pierwszej połowie grudnia ma zostać udostępniona przejezdność ronda u zbiegu ulic Błońskiej i Mszczonowskiej w Nadarzynie. Wykonawca potwierdził datę otwarcia ronda.


W Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyła się narada techniczna dotycząca budowy ronda. Wzięli w niej udział przedstawiciele inwestora czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, gospodarza czyli gminy Nadarzyn oraz wykonawcy, firmy ROBOKOP.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Są dobre informacje. – Najważniejsza wiadomość jest taka, że wykonawca zgodnie z prośbą Gminy Nadarzyn i własną deklaracją podtrzymuje termin oddania inwestycji do dnia 6 grudnia. Pomimo, iż termin w umowie ma do 30 czerwca 2024 roku – poinformował w mediach społecznościowych wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Jest jednak jedno, ale... – Niestety nie wszystkie zamierzenia i plany związane z tą inwestycją dotyczące zmian wnioskowanych przez Urząd Gminy uda się zrealizować. Przede wszystkim dotyczy to zmiany nawierzchni ciągu pieszo – rowerowego z kostki na asfalt. Pomimo, iż uzyskaliśmy akceptację inwestora do tego rozwiązania z powodów technicznych, atmosferycznych, rozliczeniowych, a przede wszystkim oddania inwestycji do 6 grudnia musimy z tego rozwiązania zrezygnować. Na ścieżce będzie więc bezfazowa ( gładka ) kostka. Nie można niestety mieć wszystko, za to 8 grudnia zostanie przywrócony ruch na nowo wybudowanym skrzyżowaniu – podkreślił wójt.

Na jakim etapie są prace? Gotowa jest już pierwsza warstwa asfaltu zabezpieczająca podbudowę przed złymi warunkami atmosferycznymi, a do końca tego tygodnia mają zostać usunięte trzy słupy elektryczne kolidujące z inwestycją. Gdy zostaną przestawione poza pas drogi będzie można kontynuować układanie kolejnych warstw asfaltu. Te powinny być gotowe wraz z końcem listopada. Następnie zostanie ustawione oznakowanie pionowe i naniesione oznakowanie poziome.

Do wykonania pozostaną już tylko prace uzupełniające zaplanowane na wiosnę.

Inwestycja jest realizowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a gmina Nadarzyn przygotowała projekt. Budowa to koszt 4,3 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.