TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

24

11 2023

Rondo w centrum Nadarzyna za dwa tygodnie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn1 - Grodzisk News


W pierwszej połowie grudnia ma zostać udostępniona przejezdność ronda u zbiegu ulic Błońskiej i Mszczonowskiej w Nadarzynie. Wykonawca potwierdził datę otwarcia ronda.


W Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyła się narada techniczna dotycząca budowy ronda. Wzięli w niej udział przedstawiciele inwestora czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, gospodarza czyli gminy Nadarzyn oraz wykonawcy, firmy ROBOKOP.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Są dobre informacje. – Najważniejsza wiadomość jest taka, że wykonawca zgodnie z prośbą Gminy Nadarzyn i własną deklaracją podtrzymuje termin oddania inwestycji do dnia 6 grudnia. Pomimo, iż termin w umowie ma do 30 czerwca 2024 roku – poinformował w mediach społecznościowych wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Jest jednak jedno, ale... – Niestety nie wszystkie zamierzenia i plany związane z tą inwestycją dotyczące zmian wnioskowanych przez Urząd Gminy uda się zrealizować. Przede wszystkim dotyczy to zmiany nawierzchni ciągu pieszo – rowerowego z kostki na asfalt. Pomimo, iż uzyskaliśmy akceptację inwestora do tego rozwiązania z powodów technicznych, atmosferycznych, rozliczeniowych, a przede wszystkim oddania inwestycji do 6 grudnia musimy z tego rozwiązania zrezygnować. Na ścieżce będzie więc bezfazowa ( gładka ) kostka. Nie można niestety mieć wszystko, za to 8 grudnia zostanie przywrócony ruch na nowo wybudowanym skrzyżowaniu – podkreślił wójt.

Na jakim etapie są prace? Gotowa jest już pierwsza warstwa asfaltu zabezpieczająca podbudowę przed złymi warunkami atmosferycznymi, a do końca tego tygodnia mają zostać usunięte trzy słupy elektryczne kolidujące z inwestycją. Gdy zostaną przestawione poza pas drogi będzie można kontynuować układanie kolejnych warstw asfaltu. Te powinny być gotowe wraz z końcem listopada. Następnie zostanie ustawione oznakowanie pionowe i naniesione oznakowanie poziome.

Do wykonania pozostaną już tylko prace uzupełniające zaplanowane na wiosnę.

Inwestycja jest realizowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a gmina Nadarzyn przygotowała projekt. Budowa to koszt 4,3 mln zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.