TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

29

10 2020

Rondo na 3 Maja prawie gotowe. Otwarcie planowane na sobotę


Grodzisk News


Rondo na 3 Maja prawie gotowe. Otwarcie planowane na sobotę - Grodzisk News


Zaglądamy na budowę ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Teligi w Grodzisku i mamy dla kierowców dobrą informację. ? Wykonawca zapewnił nas, że będzie gotów do otwarcia ronda w tę sobotę ? mówią grodziscy urzędnicy.


Przypomnijmy, że budowa ronda, na którą mieszkańcy czekali latami doszło w tym roku do skutku, ale epidemia koronawirusa ponownie mogła pokrzyżować inwestycję. Między innymi dlatego miasto ustaliło z firmą Mabau, że ta przeprowadzi budowę w trybie przyspieszonym. Tym bardziej iż wiązało się to ze zmianami komunikacyjnymi w centrum miasta. Po budowie ronda ruch powinien przebiegać sprawniej. ? Rzeczywiście, wykonawca jak obiecał tak zrobił: uwinął się z pracami w kilka tygodni. Poinformował mnie również, że rondo uczyni przejezdnym już w tę sobotę, 1 listopada ? mówi nam Urszula Chrzanowska, nadzorująca budowę ronda z ramienia grodziskiego magistratu. Co powstało w ramach inwestycji? Zgodnie z projektem pas na rondzie ma 5,5 metra szerokości, a wloty i wyloty są jednopasowe. Od strony ulic Forsycji, 3 Maja i Teligi wybudowane zostały tzw. wyspy kanalizujące. Istniejące wcześniej zjazdy i chodniki przebudowano. Powstała też kanalizacja deszczowa a, sieć wodociągowa i sieć elektryczna w pasie drogi zostały przebudowane. Jeszcze spojrzenie z lotu ptaka...

fot. Paweł Mamcarz/filmolot.pl

💬︎   dodaj komentarz

Świetnie. Kolejna udana inwestycja. Cieszę się, że udało się tak szybko doprowadzić tę budowę do końca w tym trudnym czasie pandemii. Wybudowane rondo prezentuje się okazale i na pewno usprawni ruch w ty miejscu. .Jedyna moja prośba jest taka, żeby odtworzyć możliwie jak najdokładniej zieleń otaczającą rondo oraz co najważniejsze proszę dokładnie wysprzątać z piachu i błota ulicę 3 Maja i Teligi, które pozostały po budowie. Dziękuję.

ralfvip
30-10-2020 10:39
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.