TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

10 2016

Rewitalizacji parku nie będzie. "Skandaliczny scenariusz"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Od lat wyczekiwana rewitalizacja Parku Miejskiego w Podkowie Leśnej, choć planowana była na ten rok, nie dojdzie do skutku. Powód? Skarga trójki radnych dotycząca ?zniszczenia zbiornika retencyjnego?. Pismo zastopowało możliwość  pozwolenia na budowę i ubiegania się o znaczną dotację?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W związku ze skargą złożoną w sierpniu do dyrektora Regionalnego Zarządu  Gospodarki Wodnej w Warszawie została przeprowadzona kolejna kontrola zbiornika retencyjnego na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Podkowie Leśnej. . Celem było sprawdzenie zgodności z przepisami ustawy Prawo wodne. Dziś już wiemy iż, kontrola nie wykazała nieprawidłowości, ale? procedury te wstrzymały otrzymanie pozwolenia na budowę i siłą rzeczy konieczne było zdjęcie rewitalizacji parku z tegorocznego budżetu.

Okazuje się, że analogiczna sytuacja miała miejsce w 2005 o czym nie omieszkał wspomnieć w w oświadczeniu wygłoszonym na październikowej sesji burmistrz Artur Tusiński.? Dzisiaj 11 lat później, jesteśmy świadkami realizowania podobnego, skandalicznego scenariusza działania wbrew interesowi publicznemu Podkowy Leśnej ? napisał włodarz.  ? Skarga ta wstrzymała możliwość otrzymania pozwolenia na budowę, co naraziło miasto na znaczne straty i zaprzepaszczenie dotychczas poniesionych wysiłków i kosztów. Spowodowała istotne opóźnienie, a wręcz uniemożliwiła rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych w Parku Miejskim, polegających na remoncie stawu i przepustów. Przygotowany przez urząd wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie na niebagatelną kwotę 50% wartości projektu (prawie 1.600.000zł) nie mógł zostać złożony, a co gorsza pieniądze jakie Miasto mogło otrzymać (z ogromnym prawdopodobieństwem ich uzyskania) na wykonanie prac jeszcze w tym roku ? przepadły. Naszego miasta nie stać na wszystkie niezbędne inwestycje, dlatego tak duże znaczenie mają środki zewnętrzne, szczególnie pożądane w formie bezzwrotnych dotacji czy to europejskich czy krajowych. Został stworzy zły klimat wokół Podkowy Leśnej, co może mieć negatywne skutki w naszych dalszych staraniach o uzyskanie pozwolenia na budowę, a co za tym idzie pozyskanie funduszy zewnętrznych ? dodał.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.