TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

10 2016

Rewitalizacji parku nie będzie. "Skandaliczny scenariusz"


Grodzisk News


Rewitalizacji parku nie będzie. "Skandaliczny scenariusz" - Grodzisk News


Od lat wyczekiwana rewitalizacja Parku Miejskiego w Podkowie Leśnej, choć planowana była na ten rok, nie dojdzie do skutku. Powód? Skarga trójki radnych dotycząca ?zniszczenia zbiornika retencyjnego?. Pismo zastopowało możliwość  pozwolenia na budowę i ubiegania się o znaczną dotację?


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W związku ze skargą złożoną w sierpniu do dyrektora Regionalnego Zarządu  Gospodarki Wodnej w Warszawie została przeprowadzona kolejna kontrola zbiornika retencyjnego na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Podkowie Leśnej. . Celem było sprawdzenie zgodności z przepisami ustawy Prawo wodne. Dziś już wiemy iż, kontrola nie wykazała nieprawidłowości, ale? procedury te wstrzymały otrzymanie pozwolenia na budowę i siłą rzeczy konieczne było zdjęcie rewitalizacji parku z tegorocznego budżetu.

Okazuje się, że analogiczna sytuacja miała miejsce w 2005 o czym nie omieszkał wspomnieć w w oświadczeniu wygłoszonym na październikowej sesji burmistrz Artur Tusiński.? Dzisiaj 11 lat później, jesteśmy świadkami realizowania podobnego, skandalicznego scenariusza działania wbrew interesowi publicznemu Podkowy Leśnej ? napisał włodarz.  ? Skarga ta wstrzymała możliwość otrzymania pozwolenia na budowę, co naraziło miasto na znaczne straty i zaprzepaszczenie dotychczas poniesionych wysiłków i kosztów. Spowodowała istotne opóźnienie, a wręcz uniemożliwiła rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych w Parku Miejskim, polegających na remoncie stawu i przepustów. Przygotowany przez urząd wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie na niebagatelną kwotę 50% wartości projektu (prawie 1.600.000zł) nie mógł zostać złożony, a co gorsza pieniądze jakie Miasto mogło otrzymać (z ogromnym prawdopodobieństwem ich uzyskania) na wykonanie prac jeszcze w tym roku ? przepadły. Naszego miasta nie stać na wszystkie niezbędne inwestycje, dlatego tak duże znaczenie mają środki zewnętrzne, szczególnie pożądane w formie bezzwrotnych dotacji czy to europejskich czy krajowych. Został stworzy zły klimat wokół Podkowy Leśnej, co może mieć negatywne skutki w naszych dalszych staraniach o uzyskanie pozwolenia na budowę, a co za tym idzie pozyskanie funduszy zewnętrznych ? dodał.

💬︎   dodaj komentarz

Rozumiem, że można pozwać składającego bezzasadną skargę jak i kontrolerów za opieszałość? Czy jak zwykle nie będzie winnych ...

Kocur
31-10-2016 13:55
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.