TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

02 2015

Rewitalizacja parku tuż-tuż


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W 2015 roku wystartuje rewitalizacja podkowiańskiego Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. ? Trwają prace polegające na uporządkowaniu zieleni ? informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Projekt rewitalizacji robi wrażenie. Na terenie obiektu, obok części typowo parkowej, będzie funkcjonować część leśna, na której zostanie zachowane naturalne runo. W centralnym punkcie parku znajdzie się zaś stylizowana na kształt podkowy główna rabata złożona z roślin okrywkowych i cebulowych. Otoczy ją system połączonych ścieżek dla spacerowiczów. Nie zapomniano również o stylizowanych ławkach i lampach oświetlających park po zmroku.

Koncepcja zagospodarowania obiektu po nowemu już jest, ale? ? Chciałbym, aby centrum miasta stało się przestrzenią przyjazną dla mieszkańców. Jestem ciekawy Państwa opinii ? przyznał na facebooku burmistrz Tusiński ? Dotychczas na rozmowie w tej sprawie było u mnie dwóch mieszkańców z jakże różnym zdaniem: jeden uważa, że park powinno się wyciąć i wybudować parking, drugi, że park to las i powinien pozostać bez zmian. Jak pogodzić ich interesy? Chyba ich poznam ze sobą ? dodał żartobliwie. My zupełnie serio informujemy, że podkowianie mogą zgłaszać swoje uwagi na temat rewitalizacji w magistracie.

W tym roku miasto zarezerwowało na inwestycję w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 400 tys. zł. Kosztorysowa wartość całego przedsięwzięcia to ponad 900 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.