TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

12 2014

Rejestr umów bez tajemnic


Grodzisk News


Rejestr umów bez tajemnic - Grodzisk News


Jak zapowiedział, tak zrobił. Burmistrz Podkowy Artur Tusiński udostępnił mieszkańcom rejestr umów zawieranych przez magistrat.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Za czasów urzędowania Małgorzaty Stępień-Przygody pojawiały się głosy, że mieszkańcy nie mieli dostępu do części informacji, a do którego  upoważniała ich Ustawa o dostępie do informacji publicznej. W jednym przypadku magistrat przegrał nawet sprawę sądową. Podkowianin skarżył się na bezczynność burmistrza w kwetii udostępniania informacji publicznej.

Burmistrz Artur Tusiński przed wyborami obiecywał transparentność urzędu. Z obietnic zamierzał się wywiązać i jeszcze przed wyborami zgłosił swój akces do konkursu ?Jawność sprzyja każdej władzy?. Nowo wybrany włodarz Podkowy Leśnej został jednym ze zwycięzców (było 292 kandydatów z 60 gmin). Jednak to nie koniec uczestnictwa w konkursie. Kolejnym punktem akcji będzie weryfikacja złożonych obietnic. Stowarzyszenie sprawdzi stan wyjściowy w danej gminie, zapyta włodarzy o terminy realizacji konkursowych zobowiązań, a następnie sprawdzi, jak zostały wykonane.

Burmistrz już działa w tej materii. Od niedawna w Biuletynie Informacji Publicznej został opublikowany rejestr umów zawieranych przez podkowiański urząd. ? Poprosiłem poszczególne referaty o przygotowanie takiej listy za rok 2014 i lata poprzednie oraz uzupełnianie rejestru o umowy bieżące. Wdrożenie nowej procedury dotyczącej dostępu do informacji publicznej wiąże się z pewnym wysiłkiem, ale   uważam, że w każdym wypadku jest to praca warta wykonania i leżąca w interesie publicznym. Informacja dotycząca samorządowych wydatków pozwala na pełną kontrolę publicznych pieniędzy przez mieszkańców i stanowi istotny element demokratycznego państwa ? napisał na swoim blogu burmistrz Podkowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.