TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

12 2014

Rejestr umów bez tajemnic


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Jak zapowiedział, tak zrobił. Burmistrz Podkowy Artur Tusiński udostępnił mieszkańcom rejestr umów zawieranych przez magistrat.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Za czasów urzędowania Małgorzaty Stępień-Przygody pojawiały się głosy, że mieszkańcy nie mieli dostępu do części informacji, a do którego  upoważniała ich Ustawa o dostępie do informacji publicznej. W jednym przypadku magistrat przegrał nawet sprawę sądową. Podkowianin skarżył się na bezczynność burmistrza w kwetii udostępniania informacji publicznej.

Burmistrz Artur Tusiński przed wyborami obiecywał transparentność urzędu. Z obietnic zamierzał się wywiązać i jeszcze przed wyborami zgłosił swój akces do konkursu ?Jawność sprzyja każdej władzy?. Nowo wybrany włodarz Podkowy Leśnej został jednym ze zwycięzców (było 292 kandydatów z 60 gmin). Jednak to nie koniec uczestnictwa w konkursie. Kolejnym punktem akcji będzie weryfikacja złożonych obietnic. Stowarzyszenie sprawdzi stan wyjściowy w danej gminie, zapyta włodarzy o terminy realizacji konkursowych zobowiązań, a następnie sprawdzi, jak zostały wykonane.

Burmistrz już działa w tej materii. Od niedawna w Biuletynie Informacji Publicznej został opublikowany rejestr umów zawieranych przez podkowiański urząd. ? Poprosiłem poszczególne referaty o przygotowanie takiej listy za rok 2014 i lata poprzednie oraz uzupełnianie rejestru o umowy bieżące. Wdrożenie nowej procedury dotyczącej dostępu do informacji publicznej wiąże się z pewnym wysiłkiem, ale   uważam, że w każdym wypadku jest to praca warta wykonania i leżąca w interesie publicznym. Informacja dotycząca samorządowych wydatków pozwala na pełną kontrolę publicznych pieniędzy przez mieszkańców i stanowi istotny element demokratycznego państwa ? napisał na swoim blogu burmistrz Podkowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.