reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

10 2021

Od dziś strajk ratowników medycznych. „Chcieliśmy podpisać porozumienie”


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsOd dziś strajk ratowników medycznych. „Chcieliśmy podpisać porozumienie” - Grodzisk News


Ratownicy medyczni z powiatów grodziskiego, warszawskiego zachodniego i żyrardowskiego rozpoczęli dziś strajk, który ma potrwać do 10 października. Zapewniają jednak, że są gotowi do wyjazdu, jeżeli tylko zostanie podpisane porozumienie dotyczące poprawy warunków pracy.


Do ostatniej chwili toczyły się rozmowy dotyczące strajku ratowników medycznych z naszego regionu. Jeszcze wczoraj ratownicy spotkali się z dyrekcją Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego, aby dostać gwarancje poprawy warunków pracy, co skutkowałoby zawieszeniem strajku i normalnym funkcjonowaniem pogotowia ratunkowego na terenie powiatów grodziskiego, warszawskiego zachodniego i żyrardowskiego więcej tutaj.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, że w ramach porozumienia z 22 września ujęto przywrócenie 30-procentowego dodatku, zlikwidowanego w 2011 roku. Wiceminister Waldemar Kraska poinformował z kolei, że  pracodawcy zobowiązali się do tego, by pracownik zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej nie mógł zarabiać mniej niż 40 zł na godzinę. Jeżeli dołożymy do tego dodatek wyjazdowy w wysokości 30 proc., to daje nam kwotę około 52 zł.

Wczoraj Marcin Sanocki, p.o. dyrektora stacji ratownictwa z powiatu warszawskiego zachodniego mówił na łamach naszego portalu, że „ratownicy nie są przekonani, że rządowe zapewnienia o zwiększeniu nakładów na ratownictwo medyczne nie rozmyją się, gdy tylko sprawa ucichnie w mediach. Chcą trwałych i konkretnych gwarancji, a protest ma do tego skłonić stronę rządową”.

O tym, że ratownicy z dystansem, podchodzą do zapewnień polityków możemy wyczytać w notatce z wczorajszego spotkania przedstawicieli ratowników medycznych w Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu. Czytamy w nim m.in., że „dalej nie udało nam się uzyskać żadnych informacji dotyczących konkretnych kwot finansowania, sposobu wyliczania dodatku oraz terminu, w którym te środki zostaną przekazane dysponentom. Podkreślono, że w związku z brakiem informacji ze strony Ministerstwa Zdrowia, zarówno Urząd Marszałkowski jak i kierownictwo jednostki nie jest w stanie podać nam żadnych konkretnych informacji”. Pełna treść pisma jest dostępna poniżej.

Od dziś strajk ratowników medycznych. „Chcieliśmy podpisać porozumienie” - Grodzisk News


Ratownicy podkreślają, że wczoraj chcieli podpisać stosowne porozumienie w sprawie nowych warunków. – Podczas wczorajszego spotkania w Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego poprosiliśmy o podpisanie porozumienia. Rozumiemy, że procedury sejmowe i legislacyjne toczą się swoim torem i potrwa to dwa-trzy tygodnie i prawdopodobnie podpiszemy stosowne dokumenty w listopadzie z datą od 1 października. Ale my chcemy dostać na to „papier”, że osoby reprezentujące ratowników z powiatu warszawskiego zachodniego podpisały porozumienie z dyrekcją powiatowej stacji, iż od dnia 1 października będą obowiązywać konkretne stawki. Niestety dyrekcja takiego porozumienia nie podpisała więc podtrzymaliśmy decyzję o proteście – mówi nam jeden z przedstawicieli ratowników medycznych.

Dodaje, że są gotowi jeszcze dziś wyjechać do pacjentów, jeżeli tylko stosowny dokument zostanie parafowany. – My się przygotowaliśmy na czas strajku tak, jakbyśmy mieli normalnie pracować, mamy grafik rozpisany itd. Dyrektor poinformował nas, że w związku z tym, że nie ma na te podwyżki żadnych dokumentów z Ministerstwa Zdrowia i z urzędu marszałkowskiego, to nie można z nami tego podpisać. My nauczeni doświadczeniem chcemy mieć na to dokument, który nam da gwarancję – zaznacza ratownik.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To chyba się komuś zawody pomyliły, że gdy podejmował taką pracę liczył na kokosy i lekką pracę. Chyba już ludzie pozapominali, że do takich zawodów idzie się z powołania, i składana przysięga powinna być nadal w mocy. I jaka kasa by systemie zdrowia nie wylądowała to zostanie rozdana pomiędzy kolesiami.

V
01-10-2021 13:44

V - Twój cynizm osiągnął szczyt. Mimo wszystko, dużo zdrowia ci życzę.

Bezstronna
01-10-2021 16:20

Połowa ludzi w tym kraju składała przysięge ,, że Cię nie opuszcze do śmierci" i co was przysiega nie obowiązuje??

Ratol
01-10-2021 21:09

Mój "cynizm" to dopiero czubek góry lodowej. Szary obywatel i tak wielkie g... ma z tej służby zdrowia.

V
04-10-2021 09:12

oni maja rodziny do diabła!!!!!!!!!!! powiedz mu to prosto mu w twarzy

humek
07-10-2021 17:44

Łączę różne wyrazy dla strajkujących.......

2sk-2man
01-10-2021 17:43

Prawdziwa bieda nie strajkuje i nie gardłuje. Pracownicy niemedyczni Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim zarabiają najniższą pensję krajową. A włodarze powiatu się cieszą że mają więcej dala swojego kolesiostwa z peselu.

adam miłosz
01-10-2021 17:44

A KTO ZARABIA 52 ZŁ NA GODZINĘ CHYBA W MINISTERSTWIE?
SZLI DO TAKIEJ PRACY TO WIEDZIELI, ŻE TO NIE BEDZIE PICIA KAWKI I SIEDZENIA W FOTELU A KASKA LECI. TERAZ W TEJ BRANŻY MAŁO KTO PRACUJE Z ZAMIŁOWANIEM I EMPATIĄ. TAKIM POSTĘPOWANIEM TO NIE KRZYWDZICIE RZĄDU, TYLKO CHORYCH LUDZI!!!!!

XXXX
01-10-2021 18:09

Chyba nie kumasz, w czym jest problem? A może sam popracujesz jako wolontariusz, skoro sypiesz takimi pomysłami?

Bezstronna
01-10-2021 19:21

Zgadzam się

Aga
01-10-2021 19:33

Ja mam 13,50 na godzinę i też ciężko zapieprzam na trzy zmiany i nie narzekam i nie strajkuje...praca jest jaka jest ..i nie wyobrażam sobie że jak mi się coś stanie to karetka do mnie nie przyjedzie...ludzie strajkujcie w inny sposób co my zwykli obywatele jesteśmy temu winni...kary godne zachowanie

Renia
01-10-2021 22:38

Kiedyś to było mnóstwo pracy bo ratownicy robili za przychodnię na kółkach i jeździli np. do pacjenta z bólem głowy, a dziś ograniczają się do wypadków i stanów krytycznych. Więc proszę nie szaleć z tą propagandą, że ratownicy nagle są zawaleni robotą.

V
04-10-2021 09:19

DO BEZSTRONNEJ I AGI TO CHYBA WY NIE KUMACIE O CO CHODZI. SAME POPRACUJCIE SOBIE JAKO WOLONTARIUSZKI TO SIĘ PRACY NAUCZYCIE, A NIE WYMAGAŃ PONAD STAN.

JA
10-10-2021 13:48

Niestety, ale kilkukrotnie byłem świadkiem korzystania z usług ratowników medycznych z Grodziska w ostatnich 2 latach. Takiego chamstwa, rzucania pacjentami jak workiem ziemniaków, brakiem jakiejkolwiek empatii do pacjentów to nigdzie wcześniej nie widziałem.
Widziałem to zarówno podczas wizyt ratowników jak i na Sorze. Pewnie są i dobrzy ratownicy w Grodzisku ale na trafiałem tylko na tych gorszych.
Do ratowników:
chcecie mi powiedzieć że jak dostaniecie podwyżkę to zaczniecie szanować pacjentów?
Też chciałbym mieć to na piśmie od Was z gwarancją że za każdy wybryk oddajcie całą podwyżkę którą otrzymaliście. Podpisujecie?
Sama kasa nic nie zmieni jak Wy się nie zmienicie...

Świadek
01-10-2021 23:55

Tak się kończy wymuszanie pracy po 24 i więcej godzin z rzędu. Nie tyle co brak szacunku, raczej flustracja, zmęczenie i zniechęcenie.

Polowic
02-10-2021 08:52

W PEŁNI ZGADZAM SIĘ Z KOMENTARZEM ŚWIADEK. W GRODZISKIM SORZE NIEKTÓRZY LEKARZE, PIELĘGNIARKI I RATOWNICY PACJENTÓW MAJĄ ZA NIC.
TAK JAK I PEWNA INNA GRUPA LEKARZY PACJENT JEST DLA NICH NIE WYGODNY A JESZCZE JAK MA ŚMIAŁOŚĆ I SIĘ ODEZWIE CZY O COŚ UPOMNI TO JUŻ POŻAL SIĘ BOŻE ............ .
NIE POWIEM SPOTKAŁAM SIĘ Z SUPER LEKARZAMI Z PEŁNĄ EMPATIĄ DO PACJENTA I PIELĘGNIARKAMI Z NIEKTÓRYCH ODDZIAŁÓW, ALE TO MOŻNA ICH ZLICZYĆ NA PALCACH JEDNEJ RĘKI.
WIĘC JAK PODPISUJECIE SIĘ POD KWESTIĄ ZAMIESZCZONĄ W KOMENTARZU ŚWIADEK. TEŻ BYM CHCIAŁA MIEĆ NADZIEJĘ, ŻE ZACZNIECIE WSZYSTKICH LUDZI TRAKTOWAĆ PO LUDZKU.

JA
10-10-2021 13:58


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.