reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

09 2021

Ratownicy nie godzą się na warunki porozumienia. Decyzja o strajku podtrzymana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsRatownicy nie godzą się na warunki porozumienia. Decyzja o strajku podtrzymana - Grodzisk News


Jest odpowiedź ratowników medycznych z z powiatów grodziskiego, żyrardowskiego i warszawskiego. Nie godzą się oni na zapisy porozumienia zawartego 22 września przez Ministerstwo Zdrowia i przedstawicieli jednego związku ratowników. Większość jednak nie godzi się na rządowe propozycje i podtrzymuje decyzję o strajku od 1 października.


W ramach porozumienia z środy ujęto przywrócenie 30-procentowego dodatku, zlikwidowanego w 2011 roku. Wiceminister Waldemar Kraska poinformował z kolei że pracodawcy zobowiązali się do tego, by pracownik zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej nie mógł zarabiać mniej niż 40 zł na godzinę. Jeżeli dołożymy do tego dodatek wyjazdowy w wysokości 30 proc., to daje nam kwotę około 52 zł - mówił.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Większości ratowników medycznych takie warunki porozumienia nie satysfakcjonują. Nasi rozmówcy podkreślają, że ugodę podpisał jeden związek ratowników, który bynajmniej nie reprezentował głosu ogółu środowiska. – Stawka 52 zł przy umowach cywilnoprawnych, konieczności ciągłego doszkalania się z własnej kieszeni, czy kupowania sobie specjalnych zestawów ubrań, których się od nas wymaga, jest stawką nie do przyjęcia. Bo nawet gdybyśmy pracowali 160 godzin w miesiącu jak w innych zawodach to z tych ośmiu tysięcy złotych brutto, zostawałaby na rękę nieco ponad połowa tej kwoty. A rzeczywistość jest taka, że wielu z nas pracuje w miesiącu i po 400, po dyżurach mamy czas najwyżej odespać i z powrotem do pracy. A też mamy rodziny i chcielibyśmy w miarę normalnie żyć – podkreślają.

To, że ratownicy z powiatów grodziskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego nie zgadzają się na warunki porozumienia potwierdził dziś w rozmowie z nami Marcin Sanocki, p.o. dyrektora Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego. – Na dziś ratownicy przyjmują propozycji porozumienia z ministerstwem, które my przekazaliśmy. Jako pogotowie nie jesteśmy w stanie sami dołożyć nic ratownikom, ponieważ finanse pozwalają jedynie na spięcie budżetu funkcjonowania samej stacji. Przekazaliśmy tekże stanowisko ratowników resortowi zdrowia wraz z informacją, że są gotowi do dalszych rozmów. Obecnie jednak podtrzymują decyzję o strajku od 1 do 10 października – mówi Sanocki.

–W związku z tym poprosiliśmy o pomoc w postaci żołnierzy, którzy ewentualnie uzupełnią obsady karetek. Czekamy na dalsze decyzje – dodaje.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.