TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

10 2021

Ratownicy medyczni wrócili do pracy, ale protesty nadal możliwe


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsRatownicy medyczni wrócili do pracy, ale protesty nadal możliwe - Grodzisk News


10 października zakończył się strajk ratowników medycznych z powiatów grodziskiego, żyrardowskiego i warszawskiego zachodniego, a karetki zatem wyjeżdżają do pacjentów. Protest jest jednak tylko zawieszony i wciąż istnieje ryzyko, że zostanie wznowiony. Dlaczego?


reklama Grodzisk Mazowiecki

Protest prowadzony od 1 do 10 października był wyrazem niezgody na brak gwarancji rządowych w kwestii porozumienia z ratownikami. Przypomnijmy, że w ramach porozumienia z 22 września ujęto przywrócenie 30-procentowego dodatku, zlikwidowanego w 2011 roku. Wiceminister Waldemar Kraska poinformował z kolei, że pracodawcy zobowiązali się do tego, by pracownik zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej nie mógł zarabiać mniej niż 40 zł na godzinę. - Jeżeli dołożymy do tego dodatek wyjazdowy w wysokości 30 proc., to daje nam kwotę około 52 zł - mówił.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Z naszej strony jako pogotowia zobowiązaliśmy się, że 90 procent z 1000 zł dofinansowania do każdej dobokaretki obiecanych przez rząd, zostanie przeznaczonych na wynagrodzenia dla ratowników. Z naszych wyliczeń wychodziło, że będzie to od 58 do 63 zł za godzinę dla członków zespołu podstawowego i 52 zł dla ratownika, który jeździ z tyłu jako trzeci – dodawał w przededniu protestu Marcin Sanocki, p.o. dyrektora  Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Mimo to protest się odbył. W ubiegłym tygodniu, w piątek powyższe ustalenia zostały z ratownikami zatwierdzone na piśmie, ale... – Nie otrzymaliśmy jeszcze ze strony rządowej gwarancji finansowych, która zamykałaby sprawę. Mamy nadzieję, że wkrótce to nastąpi – dodaje Sanocki.

Ratownicy wypowiadają się w podobnym tonie. – Porozumienie zostało podpisane ze powiatową stacją pogotowia, strajk został zawieszony i wróciliśmy do pracy. Oczekujemy jednak na umocowanie tych ustaleń przez stronę rządową. W razie braku takich gwarancji. Możemy wznowić protest od 1 listopada – dodają.

💬︎   dodaj komentarz

A tymczasem pracownicy niemedyczni Szpitala Żachodniego w Grodzisku Mazowieckim zarabiają najniższą krajową. Grodzisk - dobry adres i miasto z przyszłością.

marek
12-10-2021 16:22

Pracownicy niemedyczni są zbędni w szpitalu

dr Judym
12-10-2021 17:27

PRACOWNICY NIE MEDYCZNI SZPITALA ZACHODNIEGO ZARABIAJĄ NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ, ALE TO CI CO BARDZO CIĘŻKO PRACUJĄ. DLATEGO, ŻE SZPITAL NIE ZATRUDNIA WSZYSTKICH BEZPOŚREDNIO, TYLKO MA UMOWY Z FIRMAMI ZEWNĘTRZNE, KTÓRE TO ZATRUDNIAJĄ PEWNĄ GRUPĘ OSÓB-PŁACĄC IM NAJNIŻSZĄ PENSJĘ.
SĄ RÓWNIEŻ PRACOWNICY NIE MEDYCZNI SZPITALA ZACHODNIEGO W GRODZISKU MAZOWIECKIM -ADMINISTRACJA, KIEROWNICTWO, REJESTRACJA ITD, I PRACUJE ICH TAM NIE MAŁO OSÓB, A ZAROBKI ICH NA PEWNO NIE SĄ TE Z TEJ NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ TYLKO DUŻO, DUŻO WIĘKSZE, A PRACA NIE WYMIERNIE INNA NA PEWNO NIE CIĘŻKA - OD TEJ CO WYKONUJĄ ZATRUDNIONE NIE MEDYCZNE OSOBY NA ODDZIAŁACH, CZY IZBIE PRZYJĘĆ.

MM
13-10-2021 14:50
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.