TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

11 2020

Radarowe wyświetlacze prędkości na drogach w regionie


Grodzisk News


Radarowe wyświetlacze prędkości na drogach w regionie - Grodzisk News


Po sąsiedzku z naszym powiatem gmina Brwinów zamierza wprowadzić na szeroką skalę radarowe wyświetlacze prędkości, które nie zawahają się ostrzec kierowców: „Zwolnij!” Może będzie to impuls także dla gmin z naszego regionu, by wprowadzić takie rozwiązanie?


reklama Grodzisk mazowiecki

Brwinów niedawno ogłosił przetarg na dostawę i montaż takiego sprzętu. Diodowe wyświetlacze typu LED będą sygnalizować kierowcom, z jaką prędkością poruszają się po drodze. Informacje o przekroczeniu prędkości, a także o wysokości grzywny i ilości punktów karnych za dane wykroczenie mają spowodować, że łamiący przepisy zdejmą nogę z gazu. W przypadku znacznego przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenie wyświetli znak ostrzegawczy oraz komunikat ZWOLNIJ.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Nowoczesne wyświetlacze posiadają także dodatkowe funkcje, m.in. możliwość rejestracji statystyk dotyczących ilości pojazdów i ich prędkości oraz liczby wykroczeń. W dokumentacji przetargowej uwzględniono dla nich osiem lokalizacji przy drogach powiatowych. Są to: ul. Powstańców Warszawy (w rejonie ul. Wygonowej), ul. Wilsona (w pobliżu skrzyżowania z ul. Sportową) oraz ul. Piłsudskiego w Brwinowie, a także ul. Kasztanowa w Żółwinie, ul. Książenicka (w pobliżu ul. Małej) w Owczarni oraz drogi powiatowe we wsiach Moszna (przy moście nad Utratą), w Kotowicach i w rejonie Osiedla Słonecznego w Kaniach.

Gmina Brwinów również tym razem bierze pod uwagę rozwiązania ekologiczne. W warunkach przetargu zostało uwzględnione zasilanie korzystające z energii słonecznej i wiatrowej (panel słoneczny oraz wiatraczek), uzupełniane możliwością wyprowadzenia zasilania do sieci elektroenergetycznej.

Oferty w przetargu można składać do 24 listopada do godz. 12. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, mierniki prędkości pojawią się w naszej gminie jeszcze w tym roku.

Czy takie rozwiązania powinni szeroko wprowadzać też włodarze w gminach naszego powiatu? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.