TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

11 2020

Radarowe wyświetlacze prędkości na drogach w regionie


Grodzisk News


Radarowe wyświetlacze prędkości na drogach w regionie - Grodzisk News


Po sąsiedzku z naszym powiatem gmina Brwinów zamierza wprowadzić na szeroką skalę radarowe wyświetlacze prędkości, które nie zawahają się ostrzec kierowców: „Zwolnij!” Może będzie to impuls także dla gmin z naszego regionu, by wprowadzić takie rozwiązanie?


reklama Grodzisk mazowiecki

Brwinów niedawno ogłosił przetarg na dostawę i montaż takiego sprzętu. Diodowe wyświetlacze typu LED będą sygnalizować kierowcom, z jaką prędkością poruszają się po drodze. Informacje o przekroczeniu prędkości, a także o wysokości grzywny i ilości punktów karnych za dane wykroczenie mają spowodować, że łamiący przepisy zdejmą nogę z gazu. W przypadku znacznego przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenie wyświetli znak ostrzegawczy oraz komunikat ZWOLNIJ.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Nowoczesne wyświetlacze posiadają także dodatkowe funkcje, m.in. możliwość rejestracji statystyk dotyczących ilości pojazdów i ich prędkości oraz liczby wykroczeń. W dokumentacji przetargowej uwzględniono dla nich osiem lokalizacji przy drogach powiatowych. Są to: ul. Powstańców Warszawy (w rejonie ul. Wygonowej), ul. Wilsona (w pobliżu skrzyżowania z ul. Sportową) oraz ul. Piłsudskiego w Brwinowie, a także ul. Kasztanowa w Żółwinie, ul. Książenicka (w pobliżu ul. Małej) w Owczarni oraz drogi powiatowe we wsiach Moszna (przy moście nad Utratą), w Kotowicach i w rejonie Osiedla Słonecznego w Kaniach.

Gmina Brwinów również tym razem bierze pod uwagę rozwiązania ekologiczne. W warunkach przetargu zostało uwzględnione zasilanie korzystające z energii słonecznej i wiatrowej (panel słoneczny oraz wiatraczek), uzupełniane możliwością wyprowadzenia zasilania do sieci elektroenergetycznej.

Oferty w przetargu można składać do 24 listopada do godz. 12. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, mierniki prędkości pojawią się w naszej gminie jeszcze w tym roku.

Czy takie rozwiązania powinni szeroko wprowadzać też włodarze w gminach naszego powiatu? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.