reklama Grodzisk mazowiecki

20

11 2020

Radarowe wyświetlacze prędkości na drogach w regionie


Grodzisk News


Radarowe wyświetlacze prędkości na drogach w regionie - Grodzisk News


Po sąsiedzku z naszym powiatem gmina Brwinów zamierza wprowadzić na szeroką skalę radarowe wyświetlacze prędkości, które nie zawahają się ostrzec kierowców: „Zwolnij!” Może będzie to impuls także dla gmin z naszego regionu, by wprowadzić takie rozwiązanie?


Brwinów niedawno ogłosił przetarg na dostawę i montaż takiego sprzętu. Diodowe wyświetlacze typu LED będą sygnalizować kierowcom, z jaką prędkością poruszają się po drodze. Informacje o przekroczeniu prędkości, a także o wysokości grzywny i ilości punktów karnych za dane wykroczenie mają spowodować, że łamiący przepisy zdejmą nogę z gazu. W przypadku znacznego przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenie wyświetli znak ostrzegawczy oraz komunikat ZWOLNIJ.

reklama Grodzisk mazowieckiNowoczesne wyświetlacze posiadają także dodatkowe funkcje, m.in. możliwość rejestracji statystyk dotyczących ilości pojazdów i ich prędkości oraz liczby wykroczeń. W dokumentacji przetargowej uwzględniono dla nich osiem lokalizacji przy drogach powiatowych. Są to: ul. Powstańców Warszawy (w rejonie ul. Wygonowej), ul. Wilsona (w pobliżu skrzyżowania z ul. Sportową) oraz ul. Piłsudskiego w Brwinowie, a także ul. Kasztanowa w Żółwinie, ul. Książenicka (w pobliżu ul. Małej) w Owczarni oraz drogi powiatowe we wsiach Moszna (przy moście nad Utratą), w Kotowicach i w rejonie Osiedla Słonecznego w Kaniach.

Gmina Brwinów również tym razem bierze pod uwagę rozwiązania ekologiczne. W warunkach przetargu zostało uwzględnione zasilanie korzystające z energii słonecznej i wiatrowej (panel słoneczny oraz wiatraczek), uzupełniane możliwością wyprowadzenia zasilania do sieci elektroenergetycznej.

Oferty w przetargu można składać do 24 listopada do godz. 12. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, mierniki prędkości pojawią się w naszej gminie jeszcze w tym roku.

Czy takie rozwiązania powinni szeroko wprowadzać też włodarze w gminach naszego powiatu? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach.
Dodaj komentarz

Treść komentarza
Podpis
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright ©aa 2014-2020 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.