28

03 2024

Puchar Europy: Pierwszy mecz półfinałowy dla Bogorii!

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki pewnie wygrali pierwszy mecz półfinałowy z AS Pontoise Cergy i są o krok od wielkiego finału Pucharu Europy ETTU. Rewanż w piątek w Grodzisku.

To był piękny wieczór we Francji! W pierwszym pojedynku Jin Takuya dobrze zaczął pojedynek z Rafaelem Cabrerą i wygrał dwa pierwsze sety. W trzecim lepszy był gracz gospodarzy, ale czwarty set był popisem Azjaty, który zdobył dla Bogorii pierwszy punkt.

Drugie starcie odbywało się w całości pod dyktando Panagiotisa Gionisa, który pewnie zwyciężył Dany’ego Lo 3:0. Równie dobrze spisał się Michał Gawlas, który również 3:0 pokonał Thomasa Laroche’a.

Wygrana na wyjeździe 3:0 to świetna zaliczka przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się już w najbliższy piątek grodziskiej hali.

AS Pontoise Cergy – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Rafael Cabrera – Jin Takuya 1:3 (9:11, 6:11, 11:8, 6:11)
Dany Lo – Panagiotis Gionis 0:3 (7:11, 4:11, 7:11)
Thomas Laroche – Michał Gawlas 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)