TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

03 2016

Przygotowania do budżetu partycypacyjnego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiański magistrat poszukuje 16 chętnych do utworzenia Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budżet partycypacyjny, czy inaczej mówiąc obywatelski, to mechanizm w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. Ostatnio coraz więcej samorządów decyduje się na podobne rozwiązanie. Jego wprowadzenie nie jest prawnie skomplikowane i zależy głównie od chęci lokalnych władz.

Trwają poszukiwania do zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. Ma to być 16-osobowa grupa zajmująca się wypracowywaniem zasad budżetu obywatelskiego w mieście na 2017 rok. Ponadto odpowiadać ma za obserwację  i wspieranie przebiegu budżetu oraz za promowanie działań podejmowanych w ramach budżetu. W skład zespołu wejdą zarówno mieszkańcy (10 osób), jak i radni (przedstawiciele różnych komisji rady miasta) oraz urzędnicy (trzy osoby wyznaczone przez burmistrza). Dołączyć do zespołu może każdy podkowianin. Aby zgłosić kandydaturę, należy do 30 marca przesłać zgłoszenie pod adresem: partycypacja@podkowalesna.pl. W mailu należy podać imię, nazwisko, kontakt mailowy lub telefoniczny. 31 marca o godz. 19.30 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej ze wszystkich zgłoszonych, zostanie wyłoniona wspomniana dziesiątka.

Gdy skład będzie już znany, zespół rozpocznie prace nad zasadami realizacji budżetu partycypacyjnego w mieście ogrodzie. Będzie on pracował w trybie spotkań otwartych, a każdy mieszkaniec będzie mógł zgłosić swoje pomysły i uwagi do regulaminu budżetu. Po konsultacjach z mieszkańcami zespół wypracuje ostateczny kształt obywatelskiego planu finansów Podkowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.