TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

03 2016

Przygotowania do budżetu partycypacyjnego


Grodzisk News


Przygotowania do budżetu partycypacyjnego - Grodzisk News


Podkowiański magistrat poszukuje 16 chętnych do utworzenia Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budżet partycypacyjny, czy inaczej mówiąc obywatelski, to mechanizm w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. Ostatnio coraz więcej samorządów decyduje się na podobne rozwiązanie. Jego wprowadzenie nie jest prawnie skomplikowane i zależy głównie od chęci lokalnych władz.

Trwają poszukiwania do zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. Ma to być 16-osobowa grupa zajmująca się wypracowywaniem zasad budżetu obywatelskiego w mieście na 2017 rok. Ponadto odpowiadać ma za obserwację  i wspieranie przebiegu budżetu oraz za promowanie działań podejmowanych w ramach budżetu. W skład zespołu wejdą zarówno mieszkańcy (10 osób), jak i radni (przedstawiciele różnych komisji rady miasta) oraz urzędnicy (trzy osoby wyznaczone przez burmistrza). Dołączyć do zespołu może każdy podkowianin. Aby zgłosić kandydaturę, należy do 30 marca przesłać zgłoszenie pod adresem: partycypacja@podkowalesna.pl. W mailu należy podać imię, nazwisko, kontakt mailowy lub telefoniczny. 31 marca o godz. 19.30 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej ze wszystkich zgłoszonych, zostanie wyłoniona wspomniana dziesiątka.

Gdy skład będzie już znany, zespół rozpocznie prace nad zasadami realizacji budżetu partycypacyjnego w mieście ogrodzie. Będzie on pracował w trybie spotkań otwartych, a każdy mieszkaniec będzie mógł zgłosić swoje pomysły i uwagi do regulaminu budżetu. Po konsultacjach z mieszkańcami zespół wypracuje ostateczny kształt obywatelskiego planu finansów Podkowy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.