TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

03 2016

Przygotowania do budżetu partycypacyjnego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Przygotowania do budżetu partycypacyjnego - Grodzisk News


Podkowiański magistrat poszukuje 16 chętnych do utworzenia Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budżet partycypacyjny, czy inaczej mówiąc obywatelski, to mechanizm w którym każda mieszkanka i każdy mieszkaniec miasta decyduje o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. Ostatnio coraz więcej samorządów decyduje się na podobne rozwiązanie. Jego wprowadzenie nie jest prawnie skomplikowane i zależy głównie od chęci lokalnych władz.

Trwają poszukiwania do zespołu ds. budżetu partycypacyjnego. Ma to być 16-osobowa grupa zajmująca się wypracowywaniem zasad budżetu obywatelskiego w mieście na 2017 rok. Ponadto odpowiadać ma za obserwację  i wspieranie przebiegu budżetu oraz za promowanie działań podejmowanych w ramach budżetu. W skład zespołu wejdą zarówno mieszkańcy (10 osób), jak i radni (przedstawiciele różnych komisji rady miasta) oraz urzędnicy (trzy osoby wyznaczone przez burmistrza). Dołączyć do zespołu może każdy podkowianin. Aby zgłosić kandydaturę, należy do 30 marca przesłać zgłoszenie pod adresem: partycypacja@podkowalesna.pl. W mailu należy podać imię, nazwisko, kontakt mailowy lub telefoniczny. 31 marca o godz. 19.30 w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przy ul. Świerkowej ze wszystkich zgłoszonych, zostanie wyłoniona wspomniana dziesiątka.

Gdy skład będzie już znany, zespół rozpocznie prace nad zasadami realizacji budżetu partycypacyjnego w mieście ogrodzie. Będzie on pracował w trybie spotkań otwartych, a każdy mieszkaniec będzie mógł zgłosić swoje pomysły i uwagi do regulaminu budżetu. Po konsultacjach z mieszkańcami zespół wypracuje ostateczny kształt obywatelskiego planu finansów Podkowy.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.