reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

13

03 2024

Przetarg na dokończenie rozbudowy szkoły z salą sportową unieważniony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: zabiawola.plPrzetarg na dokończenie rozbudowy szkoły z salą sportową unieważniony - Grodzisk News


Nie udało się żabiowolskiej gminie rozstrzygnąć przetargu na dokończenie rozbudowy  Szkoły Podstawowej w Skułach wraz z budową sali sportowej. Urzędnicy musieli unieważnić postępowanie ze względu na cenę jedynej oferty, wielokrotnie wyższej niż budżet na to zadanie.


Jedyny oferent – firma Polski Dom Piotr Słaby – zażyczył sobie przeszło 8,5 mln zł, podczas gdy gmina przygotowała na ten cel niespełna dwa miliony. Przetarg będzie trzeba zatem ponowić, a to może przesunąć ostateczną datę realizacji inwestycji. Jak bardzo? Czas pokaże. Wydaje się jednak, że Żabia Wola jest zdeterminowana, by zadanie dokończyć przede wszystkim dlatego, że chodzi o inwestycję oświatową. Drugi powód to... fakt, że mamy rok wyborczy w samorządach. Rozwój sytuacji będziemy zatem śledzić na bieżąco, tymczasem przypomnijmy szczegóły przedsięwzięcia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja powstaje kosztem 12,5 mln zł i zakłada budowę nowego skrzydła szkoły. Obecnie placówka ma około 695 mkw. powierzchni użytkowej, po rozbudowie będzie natomiast liczyła 2160 mkw. Sale lekcyjne przewidziano na maksymalnie 25 uczniów. Będzie 9 sal lekcyjnych, w tym sala dla klasy „0”, ponadto na parterze znajdzie się świetlica oraz jadalnia wraz z zapleczem dla wydawania posiłków cateringu, część administracyjna z gabinetem dyrektora, gabinet higienistki i izolatorium. Na piętrze oprócz sal lekcyjnych, zlokalizowano salę komputerową, harcówkę, bibliotekę z czytelnią, pokój nauczycielski, gabinet psychologa i pedagoga. Zarówno na parterze jak i na piętrze zaprojektowano węzły sanitarne dostosowane do liczby osób mogących przebywać jednocześnie na danej kondygnacji. W szatniach szkoły przewidziano możliwość jednoczesnego przebywania max. 50 osób.

Drugi element inwestycji stanowi sala sportowa o powierzchni 330 mkw. i ośmiu metrów wysokości. Nowa sala przyniesie znaczną poprawę warunków do sportowego rozwoju uczniów. Trybuny obiektu pomieszczą maksymalnie 50 osób. Inwestycja obejmie budowę sali wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym oraz magazynowym. Na salę ze szkoły będzie prowadził specjalny łącznik między budynkami.

Trzecia część przedsięwzięcia to z kolei termomodernizacja istniejącego budynku, polegająca m.in. wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, demontażu drewnianego dachu i dociepleniu stropu, wymianie źródła ciepła na pompę ciepła, wymianie instalacji CWU.

Na początku lutego żabiowolski urząd ogłosił dodatkowe postępowanie na dokończenie robót. W zakres tego zadania wchodzą takie elementy jak: wykonanie dojść, chodników, parkingu, dojazdu drogi pożarowej przy zjeździe; przeniesienie placu zabaw wraz z wykonaniem nawierzchni z tartanu; wykonanie ogrodzenia podziemnych zbiorników na gaz ziemny oraz ogrodzenia budynku od ul. Mszczonowskiej wraz z bramami wjazdowymi. Ponadto chodzi o uporządkowanie terenu wraz z wykonaniem trawników - wykonanie opaski wokół budynku z płyt chodnikowych 50x50 cm; wykonanie odwodnienia budynku – nasadzenia zieleni, w tym krzewów i trawnika. Wreszcie: wykonanie zasilania budynku oraz oświetlenia zewnętrznego; montaż oświetlenia parkingu; wykonanie kanalizacji teletechnicznej. To zadania stojące przed wykonawcą jeśli idzie o zagospodarowanie terenu.

Dodatkowo prace na zewnątrz budynku przewidują: montaż instalacji fotowltaicznej na dachu; ściany kurtynowej przy wejściu głównym oraz w części dydaktycznej na elewacji południowej wraz z dokończeniem prac elewacyjnych wokół ścian przeszklonych. Dalej w planie jest wykończenie schodów zewnętrznych wejścia głównego płytkami gresowymi antypoślizgowymi, - wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych, wykonanie pozostałych schodów do budynku na gruncie, - wykonanie poręczy i balustrad schodów i pochylni oraz portfenetru okna w pomieszczeniu nr 1.11-biblioteka - wykonanie zadaszenia nad wejściem do istniejącej (termomodernizowanej) części szkoły - montaż szklanych zadaszeń nad pozostałymi wyjściami z budynku montaż platformy dla niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku - montaż liter na elewacji sali gimnastycznej - montaż opraw oświetleniowych na elewacji - wykonanie podestów komunikacyjnych na dachu - dokończenie izolacji stropodachu na części istniejące.

Wewnątrz zaś prace obejmować mają wykończenie wszystkich instalacji i mediów, w tym także klimatyzacji; prace tynkarskie i okładziny ścienne; wykonanie systemowych sufitów podwieszanych oraz akustycznych w salach lekcyjnych starej części szkoły, w celu likwidacji dźwięków uderzeniowych z pomieszczeń pierwszego piętra. Wykończenie sanitariatów; montaż stolarki okiennej i drzwiowej, a także implementacja systemów przeciwpożarowych.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ciekawe kto robił kosztorys inwestorski 😁😁😁

Ela
13-03-2024 14:16
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.