TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

02 2023

Przejezdność na obwodnicy zmieni organizację ruchu w Grodzisku. Zmiany od poniedziałku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNews1 - Grodzisk News


Wraz z przejezdnością na obwodnicy Grodziska, od rana 6 lutego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w mieście. Jej głównym założeniem jest wyprowadzenie ruchu ciężarówek z centrum.


Kierowcy niemal każdego dnia stoją w korkach zarówno w centrum miasta, jak i na trasach wojewódzkich 579 i 719. Auta na ulicach Sienkiewicza i Okulickiego codziennie tworzą długie sznury ciągnące się po kilkaset metrów. Lekiem na obecną sytuację komunikacyjną w mieście ma być długo wyczekiwana zachodnia obwodnica, której głównym zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z centrum właśnie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Nasz wykonawca rozpoczął już prace na ustawieniem i wymalowaniem znaków, zgodnie z nową organizacją ruchu uwzględniającą otwarcie obwodnicy. Główny cel tych zmian jest jeden: wyprowadzić tranzyt ciężarówek przez centrum Grodziska – mówi nam Andrzej Korpysa, naczelnik wydziału zarządzania drogami gminnymi w grodziskim magistracie.

Jak mówi na drogowcy, ruch dla ciężarówek będzie poprowadzony także przez ul. Transportową i Chrzanowską z możliwością zawrócenia na tej. – Potrzeba dostępu do ul. Transportowej dla samochodów ciężarowych wynika z obecności w tym rejonie wielu firm – dodaje Anrzej Korpysa.

Choć nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 6 lutego, należy spodziewać się, że część kierowców ciężarówek może jeździć "po staremu". – Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że kierowcy mogą próbować jeździć "na pamięć" i łamać nowe reguacje drogowe, ale liczymy, że po kilku dniach przywykną do nich – zaznacza grodziski urzędnik.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.