reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Przejezdność na obwodnicy zmieni organizację ruchu w Grodzisku. Zmiany od poniedziałku

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPrzejezdność na obwodnicy zmieni organizację ruchu w Grodzisku. Zmiany od poniedziałku - Grodzisk News


Wraz z przejezdnością na obwodnicy Grodziska, od rana 6 lutego obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu w mieście. Jej głównym założeniem jest wyprowadzenie ruchu ciężarówek z centrum.


Kierowcy niemal każdego dnia stoją w korkach zarówno w centrum miasta, jak i na trasach wojewódzkich 579 i 719. Auta na ulicach Sienkiewicza i Okulickiego codziennie tworzą długie sznury ciągnące się po kilkaset metrów. Lekiem na obecną sytuację komunikacyjną w mieście ma być długo wyczekiwana zachodnia obwodnica, której głównym zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu ciężarowego z centrum właśnie.

REKLAMA

– Nasz wykonawca rozpoczął już prace na ustawieniem i wymalowaniem znaków, zgodnie z nową organizacją ruchu uwzględniającą otwarcie obwodnicy. Główny cel tych zmian jest jeden: wyprowadzić tranzyt ciężarówek przez centrum Grodziska – mówi nam Andrzej Korpysa, naczelnik wydziału zarządzania drogami gminnymi w grodziskim magistracie.

Jak mówi na drogowcy, ruch dla ciężarówek będzie poprowadzony także przez ul. Transportową i Chrzanowską z możliwością zawrócenia na tej. – Potrzeba dostępu do ul. Transportowej dla samochodów ciężarowych wynika z obecności w tym rejonie wielu firm – dodaje Anrzej Korpysa.

Choć nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 6 lutego, należy spodziewać się, że część kierowców ciężarówek może jeździć "po staremu". – Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że kierowcy mogą próbować jeździć "na pamięć" i łamać nowe reguacje drogowe, ale liczymy, że po kilku dniach przywykną do nich – zaznacza grodziski urzędnik.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Robokop zmodernizuje ulice Kwiatową i Paproci

Trzeba było trochę poczekać, ale ostatecznie Podkowa Leśna wybrała firmę, która dokona przebudowy ulic Kwiatowej i Paproci. Zadanie powierzono lokalnej firmie Robokop z Milanówka.

Ignacy i Pola na czele. Znamy najpopularniejsze imiona w Grodzisku Mazowieckim

Rok 2025 w gminie Grodzisk Mazowiecki przyniósł wiele radości w postaci nowych mieszkańców. Urząd Stanu Cywilnego podsumował minione dwanaście miesięcy. Wiemy już, jakie imiona najchętniej wybierali rodzice oraz jak kształtuje się demograficzny obraz naszej lokalnej społeczności.

Zima w natarciu. Gmina Jaktorów apeluje do kierowców o współpracę

Zimowa aura w pełni, toteż służby drogowe mają pełne ręce roboty, by zapewnić przejezdność ulic w naszej okolicy. Gminni urzędnicy z Jaktorowa zwracają się z apelem do mieszkańców o pomoc w usprawnieniu prac porządkowych.

Poważne utrudnienia dla pasażerów WKD od rana. Pociągi kursują z opóźnieniami

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej muszą uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości. Od godzin porannych na linii występują znaczne utrudnienia w ruchu, a pociągi kursują ze znacznie zmniejszoną częstotliwością.

Duża awaria wodociągowa w Milanówku

Mieszkańcy posesji przy niemal dziesięciu ulicach w Milanówku pozbawieni są dostępu do bieżącej wody. Powód? Awaria, o której miasta poinformowało dziś przed południem.

Ponad 1,5 kg narkotyków w mieszkaniu. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Policjanci z Żyrardowa zabezpieczyli w jednym z mieszkań na terenie miasta 1,5 kg amfetaminy. Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn.

Poranna awaria na kolei

We wtorkowy poranek doszło do awarii urządzeń infrastruktury kolejowej na linii skierniewickiej. Pociągi mogą być opóźnione.

Waleczne i wielkie serca na WOŚP-owym Dniu Sportu w Grodzisku! [GALERIA]

Choć tegoroczny, 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero przed nami, to już w miniony weekend grodziska społeczność miała okazję do pokazania, jak wielkie i jak waleczne ma serca. A to za sprawą pierwszej w historii inicjatywy pod hasłem: „WOŚP-owy Dzień Sportu w Grodzisku”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.