22 09 2015

Przejazd w Kozerkach do kasacji

22.09.2015, godz.: 14:30
Przejazd w Kozerkach do kasacji
fot. PKP PLK

To już przesądzone. Feralny przejazd kolejowy w Kozerkach, na którym we wrześniu 2013 roku doszło do tragicznego wypadku, zostanie zlikwidowany.

Nie ulega wątpliwości, że dyskusję nad bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych – ze strzeżonymi włącznie – sprowokowały tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się na przeprawie w Kozerkach. Wówczas osobowy peugeot – który znalazł się na przejeździe, ponieważ dróżnik zbyt późno rozpoczął zamykanie szlabanów – został dosłownie zmiażdżony przez dwa pociągi jadące w obu kierunkach. W wypadku zginęła kobieta kierująca peugeotem, zaś jej dwie córki odniosły ciężkie rany.

Ta tragedia obiegła wszystkie polskie media i namnożyła pytań o zasadność tego rodzaju przejazdów. Skoro do tragedii dochodzi na strzeżonej przeprawie, to co może się wydarzyć na przejazdach o niższej kategorii bezpieczeństwa… Odpowiedzią na te wątpliwości mogą być planowane działania modernizacyjne ze strony kolejarzy.

– W związku z modernizacją linii Warszawa – Skierniewice niektóre przejazdy kolejowo-drogowe będą zastąpione bezkolizyjnymi wiaduktami lub tunelami. Tak też jest w przypadku przejazdu w Kozerkach. Docelowo po wybudowaniu, kierowcy będą mogli korzystać z wiaduktu w Jaktorowie, a sam przejazd zostanie zamknięty. Nie zapadła jeszcze decyzja kiedy to nastąpi. Na pewno nie wcześniej niż otwarcie wiaduktu. W chwili obecnej trwają roboty wykończeniowe na obiekcie (w Jaktorowie – przyp. red.) oraz realizowany jest nowy układ dróg dojazdowych. Równolegle trwają procedury związane z przygotowaniem obiektu do pozyskania wszystkich wymaganych dokumentów związanych z oddaniem wiaduktu do użytkowania – wyjaśnia Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata