reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

22

09 2015

Przejazd w Kozerkach do kasacji


Grodzisk News


Przejazd w Kozerkach do kasacji - Grodzisk News


To już przesądzone. Feralny przejazd kolejowy w Kozerkach, na którym we wrześniu 2013 roku doszło do tragicznego wypadku, zostanie zlikwidowany.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Nie ulega wątpliwości, że dyskusję nad bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych ? ze strzeżonymi włącznie ? sprowokowały tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się na przeprawie w Kozerkach. Wówczas osobowy peugeot ? który znalazł się na przejeździe, ponieważ dróżnik zbyt późno rozpoczął zamykanie szlabanów ? został dosłownie zmiażdżony przez dwa pociągi jadące w obu kierunkach. W wypadku zginęła kobieta kierująca peugeotem, zaś jej dwie córki odniosły ciężkie rany.

Ta tragedia obiegła wszystkie polskie media i namnożyła pytań o zasadność tego rodzaju przejazdów. Skoro do tragedii dochodzi na strzeżonej przeprawie, to co może się wydarzyć na przejazdach o niższej kategorii bezpieczeństwa? Odpowiedzią na te wątpliwości mogą być planowane działania modernizacyjne ze strony kolejarzy.

? W związku z modernizacją linii Warszawa ? Skierniewice niektóre przejazdy kolejowo-drogowe będą zastąpione bezkolizyjnymi wiaduktami lub tunelami. Tak też jest w przypadku przejazdu w Kozerkach. Docelowo po wybudowaniu, kierowcy będą mogli korzystać z wiaduktu w Jaktorowie, a sam przejazd zostanie zamknięty. Nie zapadła jeszcze decyzja kiedy to nastąpi. Na pewno nie wcześniej niż otwarcie wiaduktu. W chwili obecnej trwają roboty wykończeniowe na obiekcie (w Jaktorowie ? przyp. red.) oraz realizowany jest nowy układ dróg dojazdowych. Równolegle trwają procedury związane z przygotowaniem obiektu do pozyskania wszystkich wymaganych dokumentów związanych z oddaniem wiaduktu do użytkowania ? wyjaśnia Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.


reklama Grodzisk mazowiecki


Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.