TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

06 2015

Przedłużyli termin, bo nie wszyscy wykorzystali pakiety


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Do 30 czerwca został przedłużony termin wykonania badań przesiewowych w grodziskim Szpitalu Zachodnim. Powód? Dużo niewykorzystanych pakietów.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

16 marca ruszyły bezpłatne badania przesiewowe na obecność nowotworów u kobiet i mężczyzn z Podkowy Leśnej, którzy ukończyli 40 lat. Darmowe pakiety badań cieszyły się wśród mieszkańców ogromnym powodzeniem i rozeszły się raptem w kilka dni. Bezpłatna profilaktyka obejmowała trzy pakiety. Pierwszy dotyczył pań i wykluczenia nowotworu narządów rodnych ? szyjki macicy, jajników, a także raka piersi. Drugi skierowany był do panów i miał na celu wykluczyć u nich nowotwór jąder oraz prostaty. Z trzeciego pakietu mogły natomiast skorzystać obie grupy. Profilaktyka ta objęła badania pod kątem nowotworu żołądka, jelita grubego oraz trzustki. Każda z zapisywanych osób mogła wybrać bezpłatnie jeden pakiet, jednak na drugi przysługiwała zniżka w wysokości 40 procent.

Zainteresowanie badaniami było bardzo duże. 324 pakiety rozeszły się w kilka dni. Termin, do którego należało zrealizować pakiet był wyznaczony na 15 czerwca. Niestety nie wszyscy, którzy je pobrali, przeszli badania. Wciąż nie zrobiło tego 55 osób posiadających pakiety.

Dlatego też, aby pakiety nie przepadły, został przedłużony ostateczny termin wykonania zadań do 30 czerwca.

Badania te wykonuje się w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Zachodnim (II piętro) przy ul. Dalekiej 11 w Grodzisku od poniedziałku do piątku w godz. 8.00?15.00. Aby skorzystać z badań nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść z pakietem pobrany w podkowiańskim urzędzie.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.