TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

03 2023

Przebudowa ul. Pigwowej za 7,8 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na przebudowę ul. Pigwowej w Książenicach wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej. Są one wyższe od kwoty zakładanej przez powiat.


Chętnych do realizacji tej inwestycji nie brakowało. Nie powinno to dziwić, bowiem jest to wielomilionowe zadanie. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim zakładał, że będzie ono kosztowało blisko 7,6 mln zł i tyle też zarezerwował na ten cel środków. Okazuje się, że kwota ta może być niewystarczająca. Spłynęło pięć ofert, a najniższa (złożona przez firmę FAL-BRUK z Warszawy) opiewa na niecałe 7,8 mln zł. Pozostałe są znacznie wyższe – od blisko 8,5 mln zł do prawie 9,3 mln zł. Żeby rozstrzygnąć to postępowanie za tym podejściem powiat będzie musiał przeznaczyć dodatkowe pieniądze.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zamówienie obejmuje przebudowę drogi 1502W czyli ul. Pigwowej w Książenicach od skrzyżowania z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej do granic powiatu (w kierunku Żółwina). Z kolei samo wspomniane skrzyżowanie ma zostać przebudowane na rondo. Zgodnie z zamówieniem jezdnia na ul. Pigwowej ma mieć sześć metrów szerokości, a nawierzchnia ma zostać wykonana z mieszanki grysowo-mastyksowej. Ponadto wzdłuż jezdni zostaną wybudowane: ścieżka pieszo-rowerowa z betonu asfaltowego oraz chodnik. Średnica wyspy środkowej ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z ulicami Dębowej, Jabłoniowej i Owocowej ma wynieść 10 metrów.

Kiedy droga będzie gotowa? Wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy. Jeżeli uda się rozstrzygnąć postępowanie za pierwszym podejściem, wszystkie prace mogą zostać zakończone do końca lata.

Przebudowa drogi powiatowej 1502W czyli ul. Pigwowej właśnie zostanie dofinansowana kwotą 6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przebudowa ul. Pigwowej za 7,8 mln zł? - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz naRegulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.