29 10 2019

Przebudowa drogi znacznie tańsza

29.10.2019, godz.: 15:18
Przebudowa drogi znacznie tańsza
Fot. Pixabay

Powiatowy Zarząd Dróg wybrał dziś wykonawcę przebudowy ul. Kwiatowej w Żukowie. Inwestycja będzie o ponad 300 tys. zł tańsza niż zakładano.

Zamówienie obejmuje na odcinku blisko 300 metrów frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej, ułożenie nowej konstrukcji jezdni z betonu asfaltowego, a także wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych z szarej kostki betonowej. Ponadto na fragmencie od drogi powiatowej 1509W do ul. Wojska Polskiego zostanie wybudowany chodnik z kostki czerwonej. Inwestycja zakłada także oczyszczenie, pogłębienie i wyprofilowanie przydrożnych rowów. Część z nich zostanie wzmocniona płytami.

Chętnych do realizacji tego zadania nie brakowało, swoje oferty złożyło sześć firm. Pięć z nich zaproponowało kwoty powyżej miliona złotych (od blisko 1,1 mln zł do 1,35 mln zł), a szósta – MABAU z Baniochy – jedynie 785 tys. zł. Zaznaczmy, że powiat zarezerwował na ten cel 1,1 mln zł.

Dziś urzędnicy opublikowali informację o wyborze oferty. Co nie jest dużą niespodzianką, urzędnicy zdecydowali się powierzyć to zadanie firmie z Baniochy.

Kiedy inwestycja będzie gotowa? Chodnik ma być gotowy jeszcze w tym roku, natomiast przebudowa jezdni ma się zakończyć maksymalnie do 30 czerwca 2020 r.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata