reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

06

06 2023

Przebudowa drogi w Adamowie będzie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPrzebudowa drogi w Adamowie będzie droższa? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty w drugim już przetargu na przebudowę drogi w miejscowości Adamów. Kwoty są znów wyższe od sumy zakładanej przez urzędników.


Pierwszy przetarg na tę inwestycję został unieważniony, ponieważ jedyna oferta, która spłynęła opiewała na ponad milion zł, w sytuacji gdy gmina zamierzała wydać nie więcej niż 740 tys. zł. Postępowanie unieważniono i ogłoszono kolejne. Ostatnio zostały otwarte oferty i tym razem jest... podobnie, z tą różnicą, że oferty są dwie, a nie jedna. Złożyły je MKL-BUD (jedyny oferent w poprzednim postępowaniu) oraz INSTALNIKA. Ich propozycję są bardzo zbliżone – pierwsza zażyczyła sobie 1 033 796,55 zł brutto, natomiast druga 1 034 433,69 zł brutto. Oznacza to, że obie oferty są wyższe od zakładanych 740 tys. zł przez urzędników. Czy władze miasta zdecydują się na przesunięcie dodatkowych środków?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że droga powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zaś wykonawca będzie miał również za zadanie uzyskać wszelkie opinie, decyzje oraz zgody budowlane wraz z pozwoleniem na użytkowanie drogi po zakończeniu przedsięwzięcia.

Co do samej inwestycji zakłada ona położenie asfaltowej jezdni o długości 850 metrów. Będzie jednopasmowa, ale dwukierunkowa z tzw. mijankami. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem, podobnie jak istniejące zjazdy w pasie drogi.

W celu odwodnienia drogi wykorzystane zostaną przydrożne rowy.

Inwestycja ma powstać w ciągu 330 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.