TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

06 2023

Przebudowa drogi w Adamowie będzie droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPrzebudowa drogi w Adamowie będzie droższa? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty w drugim już przetargu na przebudowę drogi w miejscowości Adamów. Kwoty są znów wyższe od sumy zakładanej przez urzędników.


Pierwszy przetarg na tę inwestycję został unieważniony, ponieważ jedyna oferta, która spłynęła opiewała na ponad milion zł, w sytuacji gdy gmina zamierzała wydać nie więcej niż 740 tys. zł. Postępowanie unieważniono i ogłoszono kolejne. Ostatnio zostały otwarte oferty i tym razem jest... podobnie, z tą różnicą, że oferty są dwie, a nie jedna. Złożyły je MKL-BUD (jedyny oferent w poprzednim postępowaniu) oraz INSTALNIKA. Ich propozycję są bardzo zbliżone – pierwsza zażyczyła sobie 1 033 796,55 zł brutto, natomiast druga 1 034 433,69 zł brutto. Oznacza to, że obie oferty są wyższe od zakładanych 740 tys. zł przez urzędników. Czy władze miasta zdecydują się na przesunięcie dodatkowych środków?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że droga powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zaś wykonawca będzie miał również za zadanie uzyskać wszelkie opinie, decyzje oraz zgody budowlane wraz z pozwoleniem na użytkowanie drogi po zakończeniu przedsięwzięcia.

Co do samej inwestycji zakłada ona położenie asfaltowej jezdni o długości 850 metrów. Będzie jednopasmowa, ale dwukierunkowa z tzw. mijankami. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem, podobnie jak istniejące zjazdy w pasie drogi.

W celu odwodnienia drogi wykorzystane zostaną przydrożne rowy.

Inwestycja ma powstać w ciągu 330 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.