09 02 2020

Przebudowa czterech grodziskich ulic taniej o pół miliona?

09.02.2020, godz.: 12:28
Przebudowa czterech grodziskich ulic taniej o pół miliona?
Fot. GrodziskNews.pl

Wydaje się niemal pewne, że Grodzisk rozstrzygnie przetarg na przebudowę ulic Sowińskiego, Krasińskiego, Łowczej i Myśliwskiej. Swoje oferty złożyło aż osiem firm i wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie.

Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 2 mln zł. Wygląda jednak na to, że inwestycja będzie znacznie tańsza. Do urzędu wpłynęło aż osiem ofert, wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie. Co istotne, najkorzystniejsze finansowo propozycje były znacznie niższe od kwoty zabezpieczonej na ten cel przez magistrat. Firma Delta z Warszawy zażyczyła sobie niecałe 1,45 mln zł, Marbudex ze Skierniewic – niewiele ponad 1,5 mln zł, a grodziski Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Kłosowski – 1,57 mln zł. Grodzisk ma więc w czym wybierać i wydaje się, że uda się zaoszczędzić około pół miliona złotych, które będzie można przeznaczyć na inne inwestycje.

Przypomnijmy. Ulice przeznaczone do przebudowy znajdują się w rejonie ul. Piaskowej. Na każdej z nich ma zostać ułożona jezdnia oraz chodniki z kostki brukowej. Na ulicach Sowińskiego i Myśliwskiej odcinek objęty przebudową ma 150 metrów długości, na ul. Krasińskiego – 130 m, Łowczej – 75 m. Każda z nich będzie miała odwodnienie, a na ul. Krasińskiego pobocza zostaną dodatkowo utwardzone, podobnie jak drogi dojazdowe do działek. Przetarg obejmuje także wykonanie dodatkowego zjazdu na parking przy ul. Bartniaka znajdującego się niemal naprzeciwko ul. Krupińskiego, a na ul. Olsztyńskiej mają zostać zainstalowane progi zwalniające.

Wszystkie zadania mają zostać zrealizowane do końca 2020 r.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Przebudowa czterech grodziskich ulic taniej o pół miliona?”

  1. Zróbcie coś w koncu pisze:

    A kiedy ulice Topolowa, Owocowa, Klonowa tutaj też ludzie mieszkają od minimum 40 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.