reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

09 2022

Przebudowa Błońskiej sporo droższa?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPrzebudowa Błońskiej sporo droższa? - Grodzisk News


Tylko jedna firma jest zainteresowana przebudową ul. Błońskiej w Bronisławowie i Bożej Woli. Oferta jest jednak sporo wyższa niż zakładał magistrat.


Baranowska gmina od dłuższego czasu nie może znaleźć wykonawcy przebudowy ul. Błońskiej. Oferty które wpływały były znacznie wyższe niż zakładano. Ostatni przetarg unieważniono 12 sierpnia – magistrat zamierzał przeznaczyć na ten cel maksymalnie 1,95 mln zł, a jedyna oferta opiewała na ponad 2,7 mln zł. Następnego dnia urząd ogłosił kolejne postępowanie. W ostatnich dniach otwarto oferty, a właściwie ofertę, bowiem tylko jedna firma wystartowała w przetargu. Niestety efekt podobny jak za ostatnim razem – oferta opiewa na 2,67 mln zł, a gmina zamierza wydać niecałe dwa miliony. Czy urzędnicy zdecydują się na przyznanie dodatkowych środków na ten cel? Przypomnijmy, że Samorząd Województwa Mazowieckiego przyznał dotację na przebudowę ul. Błońskiej w wysokości 1,2 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Inwestycja obejmie odcinek drogi od skrzyżowania ulic 1 Maja, Parkowej, Sadowej oraz Błońskiej w miejscowości Boża Wola do granicy gminy Baranów z gminą Błonie. W zakres prac wchodzi m.in. wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,5 metrów wraz poboczem o szerokości 75 cm po południowej stronie drogi oraz chodnikiem z kostki po stronie północnej. Zjazdy do posesji również zostaną wykonane z kostki. Z kolei na granicy gminy zaplanowano wymianę całej konstrukcji jezdni wraz z konstrukcją zjazdów po obu stronach drogi.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 90 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.