TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

02 2015

Progi spowolnią ruch na ulicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wyczekiwana przez część mieszkańców Podkowy Leśnej budowa spowalniaczy ruchu na ulicach Bukowej i Kwiatowej wreszcie dojdzie do skutku. Starosta grodziski ostatecznie zatwierdził stosowny projekt stałej organizacji ruchu.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dobre nowiny przekazał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. Zapowiedział, że dla spowolnienia ruchu wykorzystane zostaną różne elementy w zależności od potrzeb, m.in. progi zwalniające czy wyniesione skrzyżowania. ? Ulica Bukowa obecnie jest w remoncie, w trakcie którego te prace zostaną wykonane. Remont ul. Kwiatowej nie jest przewidziany w tegorocznym budżecie. Będziemy analizowali możliwość pozyskania środków zewnętrznych ? zaznaczył burmistrz Tusiński.

Obecny gospodarz Podkowy jeszcze jako ?zwykły? mieszkaniec przez lata zasypywał magistrat podaniami w sprawie wprowadzenia na obu ulicach rozwiązań zapewniających większe bezpieczeństwo pieszym, mając na uwadze w szczególności dzieci udające się do szkoły na piechotę. ? No i nie byłem pierwszy, okazało się, że wiele lat przede mną pisma słali inni mieszkańcy. O petycji mieszkańców zainicjowanej przeze mnie w lipcu 2011r. zrobiło się głośno w lokalnych mediach i tylko dzięki temu udało się wywalczyć kawałek brakującego chodnika i remont istniejącego. Analogiczna sytuacja miała miejsce na ul. Kwiatowej ? pisze na blogu Tusiński.

? Kiedy zostałem burmistrzem i mocno zaangażowałem się w ten temat, okazało się, że starostwo jest jednak skłonne by zatwierdzić organizację ruchu uwzględniającą spowalniacze ruchu, choć przez wiele lat mówiono nam, że się na to z jakichś względów nie godzi? ? mówi nam burmistrz Tusiński. ? Najważniejsze jest jednak to, że na Bukowej i Kwiatowej dzięki nowej organizacji ruchu będzie zdecydowanie bezpieczniej ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.