reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

08

01 2021

Prawie jedna piąta budżetu na inwestycje


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPrawie jedna piąta budżetu na inwestycje - Grodzisk News


Brwinów jest kolejną gminą w regionie, która uchwaliła budżet na 2021 rok. Mimo trudnego czasu pandemii, samorządowe finanse mają się nieźle, ponieważ prawie jedną piątą przyszłorocznych wydatków stanowić będą inwestycje.


W uchwalonym budżecie zaplanowano dochody w wysokości prawie 197,5 mln zł, podczas gdy wydatki wyniosą blisko 205,9 miliona. Oznacza to deficyt 8,4 mln zł, który zostanie pokryty z wolnych środków oraz pieniędzy z zaciągnięty na ten cel kredytów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na liście inwestycji w 2021 r. znalazły się 74 zadania na łączną kwotę ponad 38,2 mln zł, z czego prawie połowa to inwestycje dotyczące dróg gminnych. Wśród planowanych przedsięwzięć są m.in. projektowanie i budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Żółwinie i Owczarni (2 mln zł); budowa wodociągów (1 mln zł); przebudowa ul. Szkolnej, Spokojnej i odcinka Żwirki i Wigury w Brwinowie (pierwszy etap prac w 2021 r. za kwotę 2,6 mln zł).

To także inne przebudowy: ul. Kościuszki w Brwinowie (1,5 mln zł); ul. Polnej w Otrębusach (1,9 mln zł); ul. Sadowej w Otrębusach (1,2 mln zł); ul. Kraszewskiego w Brwinowie (1mln zł); rozbudowa Szkoły Podstawowej w Żółwinie (4,5 mln zł); budowa placu zabaw przy ZSO w Brwinowie (0,5 mln zł).

Na liście zadań są ponadto: projekt przedszkola w Parzniewie; dokończenie budowy świetlicy w Kaniach (1,85 mln zł); budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie (w 2021 r. 1,5 mln zł);
zakończenie rewaloryzacji pałacu w Brwinowie (ponad 4,3 mln zł); budowa Parku Niepodległości w Brwinowie (1,25 mln zł), modernizacja Orlika w Żółwinie (0,59 mln zł).

–W planach na 2021 r. uwzględniono także dalszą rozbudowę sieci dróg rowerowych, która będzie realizowana m.in. w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z udziałem środków unijnych (łącznie ponad 4,6 mln zł) – zapowiada gmina.

–Wśród wydatków inwestycyjnych znalazł się też zakup czterech samochodów operacyjno-kwatermistrzowskich dla Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Brwinów oraz przygotowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji planowanych na kolejne lata. W kategorii wydatków majątkowych gminy są dotacje gminne – 914,5 tys. zł dla powiatu pruszkowskiego (m.in. na dofinansowanie rozbudowy drogi powiatowej w Koszajcu), 105 tys. zł na zakup samochodów dla policji oraz komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także dotacje na unieszkodliwianie azbestu (40 tys. zł) i zmianę systemu ogrzewania (250 tys. zł) – dodaje.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.